رئیس مجلس نمایندگان: اگر بوش بود با مشت به صورت پوتین می‌زد!

سیاسی

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت، اگر اکنون جورج بوش جای اوباما، رئیس جمهوری آمریکا بود، مانع تجاوز ولادیمیر پوتین،‌ رئیس جمهوری روسیه به اوکراین می‌شد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت، اگر اکنون جورج بوش جای اوباما، رئیس جمهوری آمریکا بود، مانع تجاوز ولادیمیر پوتین،‌ رئیس جمهوری روسیه به اوکراین می‌شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس؛ رئیس مجلس نمایدگان آمریکا در انتقاد از اقدامات اوباما گفت: آیا کسی فکر می‌کند که اگر جورج بوش، رئیس جمهوری آمریکا بود پوتین به کریمه حمله می‌کرد؟ نه! حتی پوتین هم به اندازه کافی باهوش هست که بداند اگر بوش بود تنها در 10 ثانیه با مشت به او حمله می‌کرد.

این اظهارات که در کمپین جمهوری خواهان مطرح می‌شد مورد استقبال قرار گرفت.

اما اینجا مساله‌ای در تضاد با اظهارات بوئنر وجود دارد، در سال 2008 زمانی که بوش رئیس جمهور بود پوتین با گرجستان وارد جنگ شد و دولت بوش هم آن روزها به دلیل عدم اجرای حملات سنگین علیه روسیه مورد انتقاد قرار گرفت.

در همین حال به اعتقاد تحلیل‌گران سی‌ان ان، نام بردن از بوش در کمپین جمهوری خواهان غیر معمول است. به ویژه پس از تصمیمات و سیاست‌های خارجی او مخصوصا جنگ عراق که منجر به پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات بعدی شد.

اما بوئنر به عنوان یک شخصیت سیاسی همواره از منتقدان دولت اوباما بوده است.

ماه گذشته، پس از آغاز حملات ائتلاف بین المللی تحت رهبری آمریکا علیه گروه داعش در عراق و گروه‌های تروریستی در افغانستان، بوئنر این برنامه‌ها را زیر سوال برد. او درباره راه مبارزه با داعش ادعا کرده بود: نیروهای زمینی حتما باید وارد عمل شوند. و این هم اولین باری نیست که بوئنر ادعا می‌کند که اگر کس دیگری جای اوباما، رئیس جمهوری بود پوتین به کریمه تجاوز نمی‌کرد. همانطور که پیشتر همسر میت رامنی، نامزد رقیب اوباما مدعی شده بود که اگر همسر من به این سمت دست یافته بود پوتین جرات چنین کاری را نداشت.

انتهای پیام

کد N558948