نادران در مخالفت با وزیر پیشنهادی: دولت رمال و غیبگو دارد که می دانست فرجی دانا استیضاح می شود؟

مجلس نهم

الیاس نادران در مخالفت با وزیر پیشنهادی گفت: امیدوارم امروز مجلس به هر تصمیمی برسد خیر و صلاح مملکت و نظام آموزش عالی در آن باشد.

به گزارش خبرآنلاين، وي گفت :ملاحظات بين المللي و معيشت مردم و غيره براي ما اولويت داشت. مجلس تمام وقت لوايح دولت و طرح هايي که دارد را پيگيري ميکند اما متاسفانه وقت دولت گرفته مي شود براي چنين بحثي.
نادران با اشاره به سخنان رئيس جمهور گفت: امروز حرف هاي خوبي از رئيس جمهور شنيديم. اما کاش اين فرمايشات خوب را در جمع نخبگان و مردم زنجان هم مي شنيديم. حرف هايي که جاي ديگر بايد مي زديد اينجا زديد و حرف هايي که اينجا بايد مي زديد جاي ديگر مي زديد. نمايندگان جلسه استيضاح را مي خواستند روز سه شنبه بگذارند که شما به سفر اردبيل برسيد خودتان گذاشتيد روز چهارشنبه.
نادران با اشاره به استيضاح فرجي دانا گفت: آيا بحث ما در استيضاح بورسيه بود. امان از مشاورين شما. و ما ادريک ماالمشاورين. الان طرح امر به معروف و نهي از منکر در حال بررسي است نماينده داريد چرا مجلس را متهم مي کنيد. چرا استيضاح را وصل مي کنيد به بورسيه ها.
نادران خطاب به وزير پيشنهادي گفت: آقاي نيلي اگر شما گزينه اصلي هستيد چه امتياز برتري نسبت به آقاي فرجي دانا داريد. مدير تريد؟با سابقه تريد؟ اگر شما گزينه اصلي هستيد اين حرف هاي آقاي آشنا که ديشب گفتند از سر خيرخواهي است؟ شما ترکيب مخالفان آقاي نيلي را ببينيد. آقاي حداد و لاريجاني پايداري هستند. شما که جرات نمي کنيد يک مرزبندي با ضد انقلاب نداريد. مجلس زير بار اين حاشيه سازي ها نمي رود.
نماينده مردم تهران در ادامه افزود: شکل معرفي شما اولين بار اينگونه است که اول نام وزير را مي دهند رسانه ها بعد 4 روز بعد منتشر مي شود. در مورد بحث مديريتي شما بگويم که دوستان پرسيدند که چرا براي شوراي انقلاب معرفي نشديد. شما برج 3 سرپرست شديد آن موقع آقاي فرجي دانا وزير بود. نکند در دولت هم رمال و غيبگو هست که مي دانستند قرار است فرجي دانا استيضاح بشود و بعد شما بياييد وزير بشود. اگر گزينه اصلي بوديد چرا سرپرست نشديد.
نادران همچينين گفت: آقاي نيلي در دي ماه 88 آن نامه را مي نويسد. بعد از 16 آذري که عکس امام را آتش زدند. فرمودند اين ها حر اند و توبه کردند، وقتي حر جلوي امام را گرفت همان روز پشت سر امام نماز خواند. آيا اين ها همين الان پشت رهبري نماز مي خوانند.
پس از سخنان نادران مجيد انصاري معاون پارلماني رئيس جمهور در نامه اي به رئيس مجلس اعلام کرد که اين نامه پيش از رسانه اي شدن تقديم هيئت رئيس شده است. لاريجاني با تاييد مسئله گفت که در آن موقع مجلس تعطيل شده بود.
2929

کد N558809