تلاش اقلیم کردستان عراق برای جلوگیری از قاچاق نفت توسط داعش

نفت,داعش,كردستان عراق

مسئولان اقلیم کردستان عراق از آغاز تحقیقات در زمینه قاچاق نفت عراق توسط اعضای داعش و همدستان آنها خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری الشرق الاوسط، فرصت صوفی، معاون پارلمان اقلیم کردستان عراق و عضو کمیته شفاف‌سازی این پارلمان گفت: ما در کمیته‌های شفاف‌سازی و منابع طبیعی روند تحقیقات در این پرونده را دنبال می‌کنیم و کمیته عالی دولت هم از چند روز پیش به همراه کمیته‌های فرعی ویژه کار خود را آغاز کرده و تحقیقات در حال انجام است که به زودی نتایج آن اعلام خواهد شد.

این کمیته‌ متشکل از وزارت داخلی اقلیم، نیروهای پیشمرگ، وزارت منابع طبیعی و سازمان اطلاعات وامنیت اقلیم کردستان عراق (آسایش) خواهد بود.

صوفی افزود: با پیگیری و نظارت بر کار کمیته برای ما روشن شد که حکومت برای شناسایی افرادی که در این پرونده دست داشته‌اند و از بین بردن این پدیده جدی است.

وی تاکید کرد: اقلیم کردستان در بازپرسی هیچ‌یک از افراد درگیر این پرونده با هر جایگاه و سمتی که دارند، کوتاهی نخواهد کرد. مجازات این افراد براساس ماده (4) قانون مبارزه با تروریسم در کردستان بیشتر خواهد بود چراکه این اشخاص به تروریست‌ها یاری رسانده‌اند و به همین دلیل مجازات‌ وارده در قانون اساسی از جمله حبس ابد یا اعدام اجرا خواهد شد.

در همین راستا، ریواز فائق، عضو کمیته نیرو و منابع طبیعی پارلمان کردستان گفت: قاچاق نفت از مناطق تحت سیطره داعش و اقلیم کردستان از 15 ژوئن تا پایان ژوئیه گذشته انجام شده البته روند ورود نفت قاچاق به کردستان از سال 2003 وجود داشته و با سیطره داعش بر منطقه ادامه یافته است.

انتهای پیام

کد N558109