موضع تند دبیرکل موتلفه علیه رئیس جمهور

محمود نیلی احمدآبادی,محمدنبی حبیبی,حزب موتلفه اسلامی

محمدنبی حبیبی این ادعای تکذیب شده را تکرار کرد که صلاحیت نیلی احمدآبادی برای تصدی ریاست دانشگاه تهران در شورای انقلاب فرهنگی رد شده است.

با اینکه ادعای دبیرکل موتلف روز گذشته از سوی محمدرضا خباز تکذیب شد و بیان گردید اصولا نیلی برای تصدی ریاست دانشگاه تهران به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی نشده، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: حزب موتلفه اسلامی ضمن اعلام نظر منفی راجع به تصدی جناب آقای دکتر محمود نیلی‌احمدآبادی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی مصراً تقاضا دارد به وظیفه‌ای که بین ایشان و خداوند متعال به عهده آنهاست، عمل بفرمایند و به کسی رای مثبت بدهند که نه تنها سابقه همراهی و سکوت در فتنه نداشته باشد، بلکه در مقابل عوامل فتنه، شجاعانه و به صراحت سینه سپر کند و به نظر ما این خصوصیت در وجود آقای نیلی جمع نیست.

به  گزارش فارس، وی که در جمع دبیران حزب متبوعش سخن می‌گفت با اشاره به معرفی وزیر پیشنهادی علوم از سوی رئیس جمهور به مجلس اظهار داشت: در جلسه شورای انقلاب فرهنگی موضوع انتصاب آقای دکتر نیلی احمد آبادی برای ریاست دانشگاه تهران مطرح شده بود. نظر منفی بسیاری از اعضاء محترم شورای انقلاب فرهنگی در حدی غلبه داشت که اصلا موضوع به رای گذاشته نشد. سوال اینست که چگونه نام ایشان برای تصدی وزارت علوم به مجلس داده شده است.

حبیبی تصریح کرد: در زمان فتنه تحصنی در دانشکده فنی دانشگاه تهران به پشتیبانی از جریان فتنه برقرار بوده است که آقای دکتر نیلی رئیس این دانشکده نه تنها هیچ مخالفتی با آن تحصن نداشته بلکه همراهی هم کرده اند.

وی در ادامه تاکید کرد: آقای دکتر نیلی تاکنون موضعی علیه فتنه و سران فتنه و اتهاماتی که سران فتنه در انتخابات 88 ریاست جمهوری به نظام دارد کرده اند نداشته است.

 

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی بیان داشت: تذکر مکرر مقام معظم رهبری راجع به خط قرمز بودن فتنه و فتنه گران در حدی است که احتیاج به توضیح ندارد. در بین اساتید داشنگاه های کشور شخصیتهای ارزشمندی و واجد شرایط که موضع صریح در گفتار و رفتار علیه فتنه 88 داشته اند فراوان وجود دارد ،چرا آقای رئیس جمهوری محترم از بین آنها فردی را معرفی نمی کنند.

 

وی در ادامه گفت:جناب آقای رئیس جمهوری بارها راجع به حر در قضیه کربلا و پذیرش توبه از طرف حضرت امام حسین (ع)مطالبی فرموده اند توجه ایشان را به این نکته جلب می کنیم که حر بعد از پذیرش توبه اش تقاضا کرد که امام (ع) اجازه بدهند اولین کسی که به میدان نبرد علیه کفر و الحاد و فتنه می شتابد و در رکاب امام معصوم(ع) به شهادت میرسد جناب حر باشد. قرار نشد به جناب حر سمت حکومتی داده شود.

 

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان گفت: با وجودی که پشتیبانی اصولی از دولت یازدهم در دستور کار حزب موتلفه اسلامی است اما تاسف خود را از اقدام جناب آقای رئیس جمهور محترم در این معرفی اعلام می کنم.

1717

کد N558096