زمانیان: با ماهی 700 هزار تومان نمی‌شود زندگی کرد

سیاسی

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خطاب به مسئولان کشور، گفت که با ماهی 700، 800 هزار تومان نمی‌شود زندگی کرد و باید به فکر وضعیت بازنشستگان در کشور بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدسعید زمانیان دهکردی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) خطاب به مسئولین کشور، گفت: آیا می‌دانید وضعیت بازنشستگان کشور چگونه است؟ آیا از وضعیت معیشتی آنها خبر دارید و آیا با درآمد پایین می‌توان امرار معاش نمود و هزینه چند نفر را تامین کرد؟

وی ادامه داد: امروز بازنشستگان کشور از بیکاری فرزندانشان و از نداشتن درآمد مناسب رنج می‌برند، حقوق این افراد کافی نیست و با ماهی 700، 800 هزار تومان نمی‌شود زندگی کرد.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس خطاب به رییس‌جمهور و هیات دولت، گفت: آیا هنوز وقت آن فرا نرسیده که حقوق کارگران زحمتکش و گمنام و خانواده‌های بازنشستگان صنعت فولاد داده شود.

زمانیان دهکردی خاطرنشان کرد: آیا در شان دولت خدمتگزار است که این عزیزان و بازماندگان آنها با مشکل روبرو باشند؟

وی خطاب به وزیر نیرو، شورای عالی آب و سازمان محیط زیست، اظهار کرد: بارها اعلام کرده‌ایم که با احداث سد مخالف نیستیم و با انتقال آب شرب با پمپاژ و لوله مخالف نبوده و نیستیم اما با سوء مدیریت و اعمال نفوذ کارهای غیرقانونی، غیرکارشناسی و لابی‌گری مخالفیم.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه انتظار ما بیان واقعیت‌ها به مردم است، تصریح کرد: بعضی افراد در وزارت نیرو مساله‌آفرین هستند و سوال این است که چرا آنها از سمت‌شان عزل نمی‌شوند.

زمانیان در پایان خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: آیا این وزارتخانه از وظایف ذاتی خود آگاه است؟ از وضعیت تولید، گرانی‌ها و تعطیلی‌های صنایع کوچک خبر دارید؟ به فکر وضعیت نامناسب معیشتی باشید.

انتهای پیام

کد N557973