جریمه میلیاردی برای قاچاقچی نقره

قاچاق,تعزيرات حكومتي,نقره

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی از محکومیت 2 میلیارد ریالی قاچاقچی نقره در خوی خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد اقوامی اظهار کرد: طی روزهای گذشته به چند پرونده مهم تخلفاتی در تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی رسیدگی شد که پرونده مربوط به قاچاق نقره مهم‌ترین آنها بوده است.

وی با اشاره به این پرونده تصریح کرد: از یک دستگاه خودرو،‌ 100 کیلوگرم نقره آب شده قاچاق کشف و پرونده‌ای در این رابطه تشکیل شد.

اقوامی با اشاره به رسیدگی به این پرونده در شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز در تعزیرات حکومتی خوی،‌ گفت: حکم صادره برای متهم این پرونده 2 میلیارد و 13 میلیون و 41 هزار ریال جزای نقدی بوده است.

وی همچنین از رسیدگی به پرونده کم‌فروشی مربوط به یکی از فروشندگان گاز مایع در میاندوآب خبر داد و افزود: با رسیدگی به این پرونده متهم به پرداخت بیش از 392 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی همچنین به پرونده‌ای در خصوص قاچاق کالا در میاندوآب اشاره کرد و افزود:‌ با توجه به دفاعیات بلاوجه متهم، علاوه بر ضبط کالا متهم به پرداخت 295 میلیون ریال جریمه نقدی به نفع دولت محکوم شد.

وی همچنین با اشاره به گزارش سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت آذربایجان غربی درباره عرضه خارج از شبکه مواد غذایی در یک واحد صنفی در ارومیه،‌ گفت: با رسیدگی به این پرونده در تعزیرات حکومتی ارومیه،‌ متهم به پرداخت بیش از 150 میلیون ریال جریمه نقدی به نفع دولت محکوم شد.

اقوامی رسیدگی به این پرونده‌ها را در راستای حمایت از کار و سرمایه داخلی عنوان کرد و افزود: بر این اساس رسیدگی سریع به پرونده‌های تخلفاتی در راس ماموریت‌های کارکنان این اداره کل قرار گرفته است.

انتهای پیام

کد N555383