افتخاری:

گزارش کمیته سه‌جانبه از لایحه قانون احزاب به وزیر کشور ارائه می‌شود

احزاب,خانه احزاب

مسئول کمیته سه‌جانبه دولت، مجلس و احزاب، اظهار کرد: در هفته جاری گزارش این کمیته درباره لایحه قانون احزاب کشور به وزیر کشور ارائه می‌شود.

مسئول کمیته سه‌جانبه دولت، مجلس و احزاب، اظهار کرد: در هفته جاری گزارش این کمیته درباره لایحه قانون احزاب کشور به وزیر کشور ارائه می‌شود.

اصغر افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که از هفته‌های پیش این کمیته فعالیت خود را برای تکمیل لایحه قانون احزاب کشور آغاز کرده‌ است، اظهار کرد: این جلسات در این هفته نیز ادامه می‌یابد و گزارش آن به وزیر کشور ارائه می‌شود.

وی در ادامه افزود: پس از تأیید وزیر کشور این گزارش باید در جلسه هیأت دولت مطرح شود و به تأیید دولت برسد تا به مجلس ارائه شود.

افتخاری همچنین افزود: در این کمیته سه نماینده از احزاب هم حضور دارند. در ابتدا و در دور اول بررسی‌ها نمایندگان 14 حزب در وزارت کشور حاضر شده و 3 نماینده از میان خود انتخاب کردند تا در جلسات سه‌جانبه حضور داشته باشند. در واقع می‌توان گفت احزاب مشارکت خوبی داشتند ما هم سعی کردیم نظرات احزاب مختلف را داشته باشیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: نمایندگان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نیز در جلسات کمیته سه‌جانبه حضور داشته و در جلسات این هفته نیز نمایندگان کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس نیز حضور می‌یابند.

مسئول کمیته سه‌جانبه درباره تلاش‌های این کمیته برای بازگشایی خانه احزاب نیز اظهار کرد: ما تلاش می‌کنیم تا پیشنهاد همه احزاب را درباره بازگشایی خانه احزاب جویا شویم تا بتوانیم خانه احزاب را بازسازی کنیم.

انتهای پیام

کد N554097