عریقات: برای به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطین تا پس از نوامبر منتظر نمی‌مانیم

مذاکره‌کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین در مذاکرات صلح با رژیم صهیونیستی با بیان اینکه فلسطینی‌ها مصمم هستند تا فلسطین عضو دادگاه کیفری بین‌الملل شود، گفت: ما تماس‌های سیاسی خود را برای به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطین تا پایان نوامبر آغاز می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، صائب عریقات، مذاکره‌کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین در مذاکرات صلح با صهیونیستها تاکید کرد: ما به رغم هشدارهای آمریکا و اسرائیل، تا پایان نوامبر آتی تماس‌های سیاسی خود را برای به رسمیت شناخته شدن کشور فلسطین آغاز خواهیم کرد و هیچ‌گاه منتظر اوضاع پس از نوامبر نخواهیم ماند.

وی گفت: بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل فکر می‌کند می‌تواند اوضاع را به همین صورت پیش ببرد. ما بیش از این تحمل اوضاع کنونی را نداریم و دیگر منتظر نمی‌مانیم.

عریقات خاطرنشان کرد: دولت فلسطین کاملاً مصمم است تا عضو دادگاه کیفری بین‌الملل شود.

وی گفت: من نمی‌دانم آیا جان کری، وزیر خارجه آمریکا که در سخنرانی خود در قاهره گفت واشنگتن با این اقدامات فلسطین مخالف است، از واژه وتو استفاده کرد یا خیر اما وی گفت که رفتن به شورای امنیت گزینه مناسبی نیست.

در همین راستا نبیل ابوردینه، سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی دلیل واقعی خشونت‌ها در فلسطین و منطقه است.

انتهای پیام

کد N553211