۲

پایان مذاکرات هسته‌ای کارشناسی/ بعیدی‌نژاد: گفتگوها فشرده، صریح و مفید بود

  • ۶بازدید
  • ۲ رای
  • ۰ دیدگاه

تسنیم نوشت:

رییس هیات مذاکره کننده کارشناسی ایران با اعلام پایان دو روز گفتگوهای کارشناسی میان ایران و ۱+۵ اعلام کرد: گفتگوها جدی، فشرده و صریح بود.

حمید بعیدی‌نژاد، مدیر کل سیاسی و امنیت بین‌الملل، وزارت امور خارجه روز پنجشنبه پس از پایان مذاکرات هسته‌ای کارشناسی ایران و ۱+۵ گفت: «هیات‌ها معتقد بودند که دیدگاه‌های بحث شده، برای یافتن راه‌حل‌های نهایی برخی از موضوعات مورد مذاکره موثر و مفید بود.»

رییس هیات مذاکره کننده کارشناسی ایران گفت: گزارش گفت و گوهای کارشناسی به مسوولان عالی جمهوری اسلامی ایران و کشورهای ۱+۵ ارائه خواهد شد.

مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵ برای بحث و مذاکره بیشتر درباره موضوعات اختلافی از روز گذشته (۳۰ مهرماه) به ریاست حمید بعیدی‌نژاد مدیر کل سیاسی و امنیت بین الملل وزارت امور خارجه و استفان کلمنت دستیار ارشد مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در شهر وین آغاز شد.

طرفین روز گذشته در دو دور مذاکرات که صبح و عصر برگزار شد، هشت ساعت با یکدیگر بر سر موضوعات اختلافی میزان غنی سازی اورانیوم، نحوه لغو تحریم ها و مدت زمان توافق نهایی و طرح ها و ایده های مطرح شده در مذاکرات سیاسی بحث و گفت‌وگو کردند.

در نشست صبح امروز نیز که تا ظهر به وقت محلی طول کشید، طرفین مباحث مطرح شده را جمع بندی کردند.

این نشست کارشناسی برای بحث و بررسی بیشتر موضوعات اختلافی برگزار شد تا طرفین به درک مشترکی برای رسیدن به توافق جامع دست یابند.

 

23503

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.