آیت الله دری‌نجف‌آبادی در جمع خبرنگاران:

استقامت از ویژگی‌های شخصیتی آیت الله مهدوی کنی بود

سیاست داخلی

آیت‌الله مهدوی‌کنی نماد مقاومت در شکنجه‌های رژیم ستم‌شاهی بود. ایشان را شلاق می‌زدند و ایشان سوره والعصر را قرائت می‌کرد و این نشان‌دهنده فارغ شدن از وابستگی‌های دنیوی است

نمایند ولی فقیه در استان مرکزی بابیان اینکه مردان بزرگ هنگام وفات خود خندان و مردم گریان هستند گفت: زندگی و مرگ آیت الله مهدوی کنی هر دو برای ما الگو و نشان دهند راه است

به گزارش خبرنگار ایلنا،آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در حاشیه مراسم تشییع پیکر آیت‌الله مهدوی‌درجمع خبرنگاران گفت: استقامت از ویژگی‌های شخصیتی آیت الله مهدوی کنی بود.

وی با اشاره به آیه قرآن که به مومنان بابت استقامت و ایستادگی‌شان بشارت می‌دهد، تصریح کرد: آیت‌الله مهدوی‌کنی در جبهه‌های مختلف از خود مقاومت نشان داد و از مصادیق این آیه از قرآن است.

امام جمعه اراک اظهار کرد: آیت‌الله مهدوی‌کنی نماد مقاومت در شکنجه‌های رژیم ستم‌شاهی بود. ایشان را شلاق می‌زدند و ایشان سوره والعصر را قرائت می‌کرد و این نشان‌دهنده فارغ شدن از وابستگی‌های دنیوی است.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی گفت: امشب آیت‌الله مهدوی‌کنی مقارن با شب جمعه به خاک سپرده خواهد شد و قطعا همان ملائکه‌ای که در شکنجه‌ها به یاری ایشان آمدند در قبر نیز به یاری ایشان خواهند آمد.

وی تدفین رئیس فقید مجلس خبرگان را در کنار علمای ربانی از جمله آیت‌الله خوشوقت، آقامجتبی‌ تهرانی، آیت‌الله حق‌شناس و از همه بالاتر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) به مثابه شمعی در کنار دیگر شمع‌ها خواند و افزود: ایشان مصداق عاش سعیدا و مات سعیدا است و ان‌شاءالله خداوند ایشان را به سعدا محشور کند زیرا زندگی و مرگ ایشان هر دو برای ما الگو و راه را به ما نشان می‌دهد.
نماینده ولی فقیه در اراک در استان مرکزی بیان کرد: مردان بزرگ هنگام وفات خود خندان و مردم گریان هستند.

 

کد N552406