رهبر حزب اتحادیه دموکراتیک سوریه:انتظار داشتیم شبه‌نظامیان ما به کوبانی بروند نه پیشمرگ‌ها

سوريه,كردستان عراق,ترکیه

رهبر حزب اتحادیه دموکراتیک سوریه که از احزاب کرد این کشور است گفت که ما خواستار اعزام نیروهای "یگان حفاظت مردمی" به کوبانی شدیم اما اکنون پیشمرگ‌ها از شمال عراق به این منطقه می‌روند

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، صالح مسلم، رهبر حزب اتحادیه دموکراتیک در گفت‌و‌گو با روزنامه حریت اظهار داشت: مساله اعزام نیروهای پیشمرگ به کوبانی زمانی رخ داد که من در دهوک بودم. من خواستار حمایت و پشتیبانی از تمامی کسانی شدم که قادر به این کار هستند. من از ترکیه خواستم راه‌ها را باز کند تا نیروهای کرد "حفاظت مردمی" بتوانند از مناطق دیگر در شمال سوریه به کوبانی بروند.اما نوع دیگری از کمک‌ها را دریافت کرده‌ایم.

وی درباره طرح اعزام نیروهای پیشمرگ به کوبانی گفت: در حال حاضر آنها سرگرم گفت‌و‌گو با آمریکا درباره شیوه‌های پشتیبانی از کوبانی هستند، زمانی که در دهوک بودم شنیدم ترکیه با عبور پیشمرگ‌ها به خاک سوریه موافقت کرده‌اند.

20 جناح از کردهای سوری از جمله گروهی که در کوبانی می‌جنگد 14 تا 21 اکتبر در تلاش برای برقراری اتحاد نظامی و سیاسی در دهوک دیدار کردند.

مسلم در پاسخ به این سؤال که چرا عبور نیروهای پیشمرگ تا این اندازه به تاخیر افتاد، گفت: این مسئله هیچ ربطی به دولت ندارد. ترکیه و مسعود بارزانی، رییس دولت منطقه‌ای کردستان عراق در این‌باره با یکدیگر گفت‌و‌گو کردند. با این حال مقام‌های ترکیه هیچ تماسی با ما نگرفتند.

وی گفت که نمی‌تواند جزئیات بیشتری درباره اعزام پیشمرگ‌ها به کوبانی ارائه کند و فقط به ذکر این نکته بسنده کرد که مذاکرات در این رابطه به نتیجه رسیده است.

رهبر حزب اتحادیه دموکراتیک سوریه گفت: من از روز اول گفتم سلاح‌هایی که علیه ما استفاده می‌شود بسیار سنگین است و اکنون پیشمرگ‌ها با سلاح سنگین می‌آیند.

انتهای پیام

کد N552167