قطر پایان اشغالگری‌های اسرائیل را در اراضی عربی خواستار شد

اسراييل,سازمان ملل متحد,قطر

نماینده دائم قطر در سازمان ملل خواهان توقف اشغال‌گری‌های رژیم صهیونیستی در تمام اراضی عربی و فلسطین شد.

نماینده دائم قطر در سازمان ملل خواهان توقف اشغال‌گری‌های رژیم صهیونیستی در تمام اراضی عربی و فلسطین شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت خبری العهد، دولت قطر بار دیگر از شورای امنیت خواست تا با صدور قطعنامه‌ای الزام‌آور از اسرائیل بخواهد تا از اشغال‌گیری خود در اراضی اشغالی فلسطین و کشورهای عربی و هم‌چنین شهرک‌سازی‌ها و تمام اقدامات غیر قانونی خود پایان دهد.

دولت قطر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ایجاد امنیت، ثبات و صلح در منطقه از جمله در اسرائیل اتخاذ اقدامات واقعی و شجاعانه برای تحقق راهکار تشکیل دو کشور را می‌طلبد.

در ادامه این بیانیه آمده است: باید اقداماتی برای محافظت از حقوق فلسطینی‌ها از جمله عقب‌نشینی اسرائیلی‌ها از سرزمین‌های عربی به‌ویژه بلندی‌های اشغالی، جولان سوریه و مزارع شبعا و روستای الغجر لبنان اتخاذ شود.

در این بیانیه که از سوی نماینده دائم قطر در سازمان ملل صادر شد، تاکید شده است: ما به همراه سایر اعضای سازمان ملل و شورای امنیت خواهان بررسی راهکاری برای تحقق فوری صلح در منطقه به‌ویژه راهکار تشکیل دو کشور هستیم و جنگ اخیر غزه نشان داد که باید به راهکاری پایدار دست پیدا کنیم. زمان آن فرا رسیده است که شورای امنیت به وظایف قانونی و اخلاقی خود عمل کرده و مانع تکرار این جنگ شود.

قطر هم‌چنین خواهان توقف هتک حرمت اماکن مقدس در فلسطین از سوی اسرائیلی‌ها و سیاست‌های این رژیم در قبال مسجد‌الاقصی شد.

نماینده قطر هم‌چنین در خصوص اوضاع سوریه عنوان داشت: اوضاع کنونی سوریه و منطقه یک پاسخ بین‌المللی هماهنگ بر اساس قوانین بین‌المللی برای پایان بخشیدن به رنج‌های مردم سوریه می‌طلبد. در دوره اخیر شاهد افزایش اقدامات گروه‌های تروریستی هستیم و نمی‌توان در برابر آن‌ها سکوت کرد البته این جنایت‌ها در حد جنایت‌های نظام سوریه علیه مردم این کشور طی سه سال گذشته است که باعث به‌وجود آمدن تروریسم شده است. شرایط انسانی در سوریه بسیار خطرناک شده و بحران آوارگان سوری بزرگترین بحران در جهان به‌شمار می‌آید. قطر به ارائه کمک‌های انسانی به مردم سوریه ادامه می‌دهد و اخیراً 20 میلیون دلار از طریق نهادهای بین‌المللی به این مردم کمک کرده است.

انتهای پیام

کد N552132