سردار دهقان در پیام تسلیت:

آیت الله مهدوی کنی با ثبات قدم و بصیرت مثال زدنی به ادای تکلیف الهی پرداخت

نیروهای مسلح

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: آیت الله مهدوی کنی در هر صحنه‌ای که نظام به ایشان احتیاج داشت، با ثبات قدم و بصیرت مثال زدنی به ادای تکلیف الهی پرداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با صدور پيامي درگذشت رئيس فقيد مجلس خبرگان رهبري را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

خبر ارتحال عالم مجاهد، یار ویاور صدیق امام و رهبری، حضرت آیت الله حاج محمد رضا مهدوی کنی موجب تأثر و تألم فراوان گردید.

بی شک نقش اساسی ایشان در شکل‌گیری و پیشبرد نهضت اسلامی به رهبری امام راحل عظیم الشأن (ره) و مبارزه با رژیم ستمشاهی که دراین راه بارها زندان و شکنجه و تبعید را برای آن عزیز به همراه داشت از حافظه مردم قدرشناس ایران اسلامی محو نخواهد شد.

آن مرحوم که به معنای کامل از خویش رسته و به خدا پیوسته بود، پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز با کوله باری از ایمان، اخلاص، تقوا و تعهد، در سخت‌ترین دوران‌ها با وجود خطرات بسیار لحظه‌ای از یاری دین خدا و مقتدای خویش دریغ نورزید و در هرصحنه‌ای که نظام به ایشان احتیاج داشت، با ثبات قدم و بصیرت مثال زدنی به ادای تکلیف الهی پرداخت.

گرچه خدمات درخشان آن عزیز سفر‌کرده به معراج در عرصه‌های مختلف نظام، معرف الگوی مدیریت اسلامی و انقلابی بود لکن نقطه اوج خدمات ایشان را باید در پیوند ناگسستنی روحانیت متعهد به اسلام و انقلاب با مردم بویژه جوانان دانست.

اینجانب فقدان آن عالم ربانی را به محضر حضرت بقیه الله الاعظم(عج)، مقام عظمای ولایت، سلسله جلیله روحانیت، بیت مکرم و مردم شریف ایران اسلامی تسلیت عرض کرده و از درگاه خداوند متعال برای آن فقید سعید رحمت الهی و همنشینی با ابرار مسئلت می کنم.