حسینی در تذکر شفاهی:

تیم مذاکره کننده‌ مواظب باشد برای چندمین بار از یک سوراخ گزیده نشود

مجلس

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان مذاکره کننده‌ ایرانی مواظب باشند که برای چندمین بار از یک سوراخ گزیده نشوند، همانطور که بارها مقام معظم رهبری فرمودند، اطمینان به قول و عمل آمریکایی‌ها وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر،‌ در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی، سید مرتضی حسینی نماینده‌ مردم قزوین در تذکر شفاهی با انتقاد از اظهارات اخیرا سخنگوی وزارت خارجه‌ آمریکا که گفته بود در صورت موافقت ایران با درخواست‌های آمریکا و امضای توافق نهایی هسته‌ای تنها تحریم‌های علیه ایران که مرتبط با موضوع هسته‌ای است لغو می‌شود گفت: باید توجه داشت که بخش عمده‌ای از این تحریم‌ها به ویژه در بخش نفت و بانکها به دلایل واهی دیگر اعمال شده‌اند که همچنان می‌توانند پابرجا باشند یا افزایش یابند.

وی افزود: این خانم مسئول، افاضات خود را این گونه تکمیل می‌کند که پس از رسیدن به توافق جامع ابتدا تحریم‌ها تعلیق خواهد شد و در صورت کسب اطمینان بابت پایبندی ایران به تعهداتش به تدریج تحریم‌های مرتبط با هسته‌ای لغو می‌شوند، این عبارت‌های مشابه بسیار سخیف است و به هیچ وجه پذیرفته نیست که ما مدام فعالیتمان تعطیل کنیم تا شاید از سوی آن‌ها اطمینان خاطر داده باشیم و آنها مرتب رجز خوانی و تهدید کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: روی سخن من با مسئولان مذاکره کننده‌ ایرانی است که مواظب باشند برای چندمین بار از یک سوراخ گزیده نشوند، همانطور که بارها مقام معظم رهبری فرمودند، اطمینانی به قول و عمل آمریکایی‌ها وجود ندارد.

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: فتنه‌ 88 خط قرمز نظام است. این عبارت کوتاه نیاز به شرح و تفسیر ندارد، چرا عده‌ای هنوز از درک این نکته‌ بدیهی عاجزند یا طفره می‌روند.

نماینده مردم قزوین در مجلس افزود: آقای رئیس جمهور بهتر است دائم در مناسبت‌های مختلف از وزیر برکنار شده‌ علوم دفاع کند.