در جلسه علنی مجلس عنوان شد؛

انتقاد رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس از صدور حکم اعدام شیخ النمر

مجلس

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی گفت: جای تاسف بسیار است که حکومت آل سعود به جای اجرای عدالت و احترام به حقوق شهروندی و آزادی‌های مشروع، مدنی و مذهبی به چنین احکام سیاسی که مغایر با اتحاد مسلمانان است دست می‌زند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی، عابد فتاحی رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس گفت: ما فراکسیون نمایندگان اهل سنت مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت درگذشت آیت الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری، شهادت برادر آموزگارمان را به مردم استان سیستان و بلوچستان و خانواده این شهید و جامعه آموزش و پرورش نیز تسلیت عرض می‌کنیم.

وی در ادامه با اشاره به صدور حکم اعدام شیخ باقر النمر توسط دولت عربستان گفت: این خبر باعث تاسف، تاثر و ناراحتی شدید نمایندگان اهل سنت مجلس شورای اسلامی و جامعه اهل سنت کشورمان شد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس ادامه داد: گرچه مبارزان با ظلم و ستم و بیدادگری از شهادت باکی ندارند، اما جای تاسف بسیار است که حکومت آل سعود به جای اجرای عدالت و احترام به حقوق شهروندی و آزادی‌های مشروع، مدنی و مذهبی به چنین احکام سیاسی که مغایر با اتحاد مسلمانان است دست می‌زند.

فتاحی گفت: ما نمایندگان فراکسیون اهل سنت مجلس اطمینان داریم این احکام سیاسی و غیر عادلانه و غیر عقلایی تاثیری بر حرکت انقلابی مسلمانان اسلام ناب محمدی نداشته بلکه موجبات تضعیف هر چه بیشتر حکومت آل سعود در میان جامعه اهل سنت،‌ مردم عربستان و جهان اسلام را فراهم نموده و مبارزه عدالت خواهان را مستحکم تر و گسترده‌تر خواهد کرد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد:‌ ما ضمن محکومیت این حکم غیرعادلانه و سیاسی از سازمان‌های مدنی و حقوق بشری، سازمان ملل نهادهای بشری و کشورهای اسلامی در خواست می‌کنیم ضمن محکومیت این حرکت نادرست در جهت جلوگیری از اجرای حکم صادره و آزادی ایشان اقدامی درخور شأن منزلت این روحانی مبارز و فراهم کنند.