رحماندوست در تذکر شفاهی:

استیضاح وزیر علوم به علت بورسیه‌ها نبود

مجلس

از رئیس جمهور خواهشمندیم روابط میان دو قوه را صحیح‌تر و سالم تر حفظ کند؛ همچنین از قول مشاور زنان و امور خانواده رئیس جمهور نیز نقل شده بود که داشتن فرزند بیش از یکی عقلانی نیست این در حالی است که مجلس چندی پیش در خصوص افزایش نسل قوانینی را تصویب کرد. بنابراین باید میان دو قوه همصدایی و هماهنگی وجود داشته باشد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس  از نحوه برخورد رییس جمهور با استیضاح وزیر علوم انتقاد کرد و گفت که باید میان قوای مجریه و مقننه همصدایی و هماهنگی باشد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس در تذکری شفاهی گفت: شب گذشته صحبت‌هایی از قول رئیس جمهور در صدا و سیما نقل شد که قابل تشبیه به سخنان دوره قبل آقای احمدی‌نژاد بود که تاکید می‌کرد ما وارد منطقه ممنوعه شده‌ایم.

وی ادامه داد: رئیس جمهور شب گذشته در این سخنان اشاره کرد به اینکه اگر استیضاح وزیر علوم انجام شد به این دلیل بود که ما نباید وارد بورسیه‌ها می‌شدیم بنابراین اگر قرار باشد مدل برخورد امور بین دو قوه این گونه باشد که دلیل انجام استیضاح ورود به بحث بورسیه‌ها بوده است درست نبوده و این مدل، مدل کشور داری نیست. حسن نیت در برخورد میان دو قوه بسیار اهمیت دارد و از رئیس جمهور تقاضا می شود که برای حفظ صفا و صمیمت میان دو قوه به این گونه موارد توجه داشته باشد چرا که مجلس از حداکثر حقوق خود برای استیضاح یک وزیر استفاده کرده و رای بنده برای استیضاح وزیر علوم به دلیل بحث بورسیه‌ها نبود و بیشتر به خاطر انتصاب‌های این وزارتخانه بود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: از رئیس جمهور خواهشمندیم روابط میان دو قوه را صحیح‌تر و سالم تر حفظ کند؛ همچنین از قول مشاور زنان و امور خانواده رئیس جمهور نیز نقل شده بود که داشتن فرزند بیش از یکی عقلانی نیست این در حالی است که مجلس چندی پیش در خصوص افزایش نسل قوانینی را تصویب کرد. بنابراین باید میان دو قوه همصدایی و هماهنگی وجود داشته باشد.

کد N551003