۰
با مصوبه مجلس

مرتکبین اعمال مجرمانه نسبت به آمران معروف مشمول تخفیف نمی‌شوند

  • ۸بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مجلس

براساس این ماده مجازات اشخاصی که مبادرت به اعمال مجرمانه نسبت به آمر به معروف و ناهی از منکر نمایند، قابل تعویق، تخفیف و یا تعلیق نیست.همچنین بر اساس تبصره این ماده چنانچه مجنی‌علیه یا اولیای دم از حق خود گذشت نمایند، جنبه عمومی جرم حسب مورد مطابق ماده 614 از کتاب پنجم –تعزیرات- و تبصره ماده 286 از کتاب دوم قانون مجازات اسلامی مصوب 1/2/1392 رسیدگی می‌شود.

با مصوبه امروز مجلس مرتکبین اعمال مجرمانه نسبت به آمران به معروف و ناهیان از منکر شامل تخفیف،‌ تعویق و تعلیق مجازات نخواهند شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در ادامه رسیدگی به طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر ماده 7 این طرح را به تصویب رساندند.

براساس  این ماده مجازات اشخاصی که مبادرت به اعمال مجرمانه نسبت به آمر به معروف و ناهی از منکر نمایند، قابل تعویق، تخفیف و یا تعلیق نیست.همچنین بر اساس تبصره این ماده چنانچه مجنی‌علیه یا اولیای دم از حق خود گذشت نمایند، جنبه عمومی جرم حسب مورد مطابق ماده 614 از کتاب پنجم –تعزیرات- و تبصره ماده 286 از کتاب دوم قانون مجازات اسلامی مصوب 1/2/1392 رسیدگی می‌شود.

غلامرضا مصباحی مقدم  نماینده تهران در همین حین نیز در تذکری اعلام کرد که براساس این ماده نیروی انتظامی شخص مجرم و آمر به معروف و ناهی از منکر را در صورت بروز تخلف دستگیر می کند و هر دو آنها را یک شب بازداشت نگه می دارد که این عادلانه نیست.محمدرضا باهنر که ریاست جلسه را برعهده داشت گفت: مواد دیگری از این طرح نیز اشکال دارد که در شور دوم پیشنهاد اصلاح آن را به کمیسیون خواهیم داد.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.