علی رغم دو بار سقوط هواپیماهای فالکن؛

مجوز استفاده مجدد از هواپیماهای فلایت چک توسط شورای عالی امنیت ملی صادر شد

مجلس

شورای عالی امنیت ملی علی رغم سابقه سقوط هواپیما در سال 77 و 92 مجوز استفاده محدود از این نوع هواپیما را به سازمان هواپیمایی کشوری داده است اما باید حداکثر تا پایان مرداد ماه این نوع هواپیما تجهیز گردد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی گزارش بررسی سانحه سقوط جت فالکن فلایت چک سازمان هواپیمایی کشوری در آبهای جزیره کیش در اسفند ماه سال گذشته، در صحن علنی مجلس قرائت شد.

در این گزارش آمده است یک فروند هواپیما فالکن اسفند ماه 92  حین انجام مانورهای پروازی دچار سانحه شده و در آب های جزیره کیش سقوط کرد که تمامی چهار سرنشین آن نیز جان باختند. متاسفانه تاکنون جنازه سرنشین چهارم این هواپیما پیدا نشده است.

این گزارش تصریح دارد کمیسیون عمران به دلیل طولانی شدن روند عملیات جستجوی لاشه هواپیما و بررسی علل سانحه، در اردیبهشت ماه سال جاری تصمیم گرفت هیاتی را مامور بررسی این سانحه کند.

کمیسیون عمران در گزارش خود تاکید دارد که این دومین سانحه سقوط این نوع هواپیما می باشد، در سانحه قبلی که در شهرستان رشت به وقوع پیوست رئیس سازمان هوایپمایی کشوری به همراه دیگر سرنشینان هواپیما جان خود را از دست دادند.

نتایج بررسی کمیسیون عمران در مورد این سانحه به شرح زیر است:

1- هواپیمای مزبور علی رغم وجود سوابقی از نقض فنی مورد اشاره در گزارش مکتوب سازمان بازرسی از قبیل ایراد در عملکرد موتور، عدم تجهیز به خلبان اتوماتیک و جعبه سیاه، مجوز پرواز را اخذ کرده و از فرودگاه مهر آباد به مقصد کیش حرکت کرده است.

 عملیات جستجو به دلیل عدم تجهیز هواپیمای مزبور به سامانه اعلام موقعیت با صرف هزینه و وقت بسیار زیادی مواجه شده و لاشه هواپیما پس از حدود 70 روز در اعماق دریا مشاهده و فیلم برداری شده است.

2- علی رغم عدم ثبت نشانه هایی از بروز مشکل توسط برج مراقبت پرواز و همچنین ناگهانی بودن سانحه، بروز خطای ناشی از عدم وجود تجهیزات کمک ناوبری کافی در هواپیما یا نقص فنی ناگهانی بسیار محتمل می باشد با این وجود جهت احیای علل سانحه لازم است لاشه هواپیما مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد.

براساس گزارشات دریافتی، قطعات لاشه هواپیما در کف دریا دسته بندی شده اما علی رغم اعلام رئیس سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر خروج دو هفته ای لاشه هواپیما از دریا و با گذشت بیش از دو ماه از موعد اعلامی اقدام موثری در این زمینه به عمل نیامده است.

3- اگرچه سازمان هواپیمایی کشوری پس از این سانحه، با اخذ مجوز از شورای عالی امنیت ملی جهت استفاده محدود از هواپیمایی فلایت چک خارجی، نسبت به بررسی و تست تجهیزات کمک ناوبری فرودگاه ها و مسیرهای پروازی اقدام نموده است اما براساس اعلام رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، هواپیمایی جت فالکن 2000 موجود باید حداکثر تا پایان مرداد ماه برای کنترل سامانه های فلایت چک تجهیز و عملیاتی گردد ولی تاکنون گزارشی مبنی بر انجام موضوع واصل نگردیده است.

4- معمولا بررسی علل سوانح هوایی کشور طولانی می گردد. با توجه به احتمال قصور دستگاه های مرتبط در سوانح و تاثیر آن در روند بررسی ها لازم است مرجع رسیدگی به سوانح مرکب از اعضای مستقل از دستگاه های مسئول باشد. در حال حاضر پیگیری و بررسی سوانح هوایی کشور در صلاحیت سازمان هواپیمایی کشوری قرار دارد.

5- با توجه به کثرت فرودگاه ساحلی و همچنین وجود مسیرهای پروازی در فراز دریاهای کشور لازم است وزارت راه و شهرسازی و سازمان مدیریت بحران برنامه ریزی لازم جهت تقویت آمادگی، امداد و نجات و جستجو در سوانح هوایی در دریا را به عمل آورد.