آیت الله کعبی در گفت وگو با مهر:

مسئولیت ها هیچ وقت مهدوی کنی را از مردم جدا نکرد

احزاب و تشکلها

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مرحوم مهدوی کنی ریاست مجلس خبرگان را از سر تکلیف پذیرفت گفت: مرحوم مهدوی کنی یک روحانی مردمی بود که مناصبات و پست ها هیچگاه وی را از مردم جدا نکرد.

آیت الله کعبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت وگو با خبرنگار مهر گفت: مرحوم آیت الله مهدوی کنی از آغاز نهضت امام تا پایان عمر به فکر حاکمیت اسلام و تحقق ارزش های اسلامی در جامعه بود.

وی افزود: آیت الله مهدوی کنی سرسختانه با جریان های التقاطی و انحرافی و ضد دین مبارزه می کرد و در کنار حمایت قاطعانه از نظام مقدس جمهوری اسلامی و مسئولان و شخصیت های نظام تذکرات شفاف و ناصحانه از موضع امر به معروف و نهی از منکر برای تحقق احکام شرع می داد.

عضو مجلس خبرگان رهبری به خصوصیات دیگر آیت الله مهدوی کنی اشاره کرد و گفت: وی یک روحانی جامع و مردمی بود و مناصب و پست ها هیچگاه وی را از ارتباط با مردم جدا نکرد.

کعبی اهتمام فوق العاده به حوزه علمیه و روحانیت را یکی دیگر از ویژگی های مرحوم مهدوی کنی برشمرد و اظهار داشت: وی فقیهی مجاهد و وارسته بود که سیاست، عرفان، حماسه و جهاد را در خود جمع کرده بود و در خط اول نصرت دین الهی و دفاع از نظام اسلامی و ولایت فقیه بدون هیچگونه افراط و تفریطی بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری به ریاست مهدوی کنی در مجلس خبرگان اشاره کرد و گفت: وی عضویت و سپس ریاستش را از سر مسئولیت و وظیفه شرعی پذیرفت تا خلأهای موجود را پر کند.