در واکنش به اظهارات وزیر خارجه سابق لهستان؛

کرملین: سخنان سیکورسکی ساختگی و جعلی است

روسيه,لهستان,اوكراين

وزیر خارجه سابق لهستان به خاطر مصاحبه‌ اخیرش با یک مجله آمریکایی که در آن گفته بود، رئیس جمهوری روسیه به ورشو پیشنهاد داده بود تا اوکراین را میان خودشان تقسیم کنند مورد انتقاد شدید قرار گرفت.

وزیر خارجه سابق لهستان به خاطر مصاحبه‌ اخیرش با یک مجله آمریکایی که در آن گفته بود، رئیس جمهوری روسیه به ورشو پیشنهاد داده بود تا اوکراین را میان خودشان تقسیم کنند مورد انتقاد شدید قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رادوسلاو سیکورسکی، وزیر امور خارجه سابق لهستان و رئیس پارلمان کنونی این کشور پیشتر به مجله پلیتیکو، چاپ آمریکا گفته بود که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به دونالد تاسک، نخست وزیر سابق لهستان در سال 2008 پیشنهاد داده بود تا اوکراین را میان دو کشور تقسیم کنند.

دیمیتری پسکوف، سخگوی پوتین، اظهارنظرهای سیکورسکی را کاملا نادرست خواند و به وب سایت خبری گازتا متعلق به روسیه گفت: در ابتدای امر ما هیچ اطلاعی درباره انتشار این مطلب نداشتیم و به طور کلی به نظر می‌رسد که اطلاعات مطرح شده از جانب رئیس کنونی پارلمان لهستان ساختگی و جعلی است.

سیکورسکی در یک کنفرانس خبری روز سه شنبه گفته بود که درباره اینکه اظهارنظرهایش در مجله پلیتیکو به طور کامل و عینا چاپ شده باشد، دچار تردید است.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد که صحبت‌های پوتین با دونالد تاسک در سال 2008 آنچنان که باید در این مطلب گنجانده نشده است و تاکید کرد که آن‌ها تنها در سال 2008 اقدام به بیان یک جوک کردند که بیشتر سورئالیستی می‌آید.

سیکورسکی اواخر روز سه شنبه نیز در دومین کفرانس خبری خود اعلام کرد که نشست میان دونالد تاسک و پوتین در مسکو صورت نگرفته در حالی که وی پیشتر گفته بود دیدار این دو در حاشیه نشست ناتو در بخارست در سال 2008 صورت گرفته بود.

اوا کوپاچ، نخست وزیر کنونی لهستان نیز اعلام کرد که انتظار دارد سیکورسکی به سوالات و پرسش‌های مطرح شده درباره این مساله کاملا پاسخ دهد و گفته است من چنین رفتارهایی را تحمل نمی‌کنم. من می‌خواهم که سیکورسکی همین امروز کنفرانس خبری ترتیب دهد و به این مسائل پاسخ دهد.

انتهای پیام

کد N550571