پیام تسلیت رئیس سازمان دارالقرآن در پی رحلت آیت‌الله مهدوی‌کنی

پيام تسليت,سازمان دارالقران,آيت‌الله مهدوي كني

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در پی رحلت آیت‌الله مهدوی کنی(ره) پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در پیام مهدی قر‌ه‌شیخلو آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شیء

رحلت عالم وارسته، مجاهد بصیر، یار صدیق و وفادار حضرت امام (ره)و مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) ضایعه‌ای بزرگ بر پیکر ملت و جامعه اسلامی است.

ایشان که دارای سوابق مبارزاتی بی‌شماری قبل از انقلاب و همچنین سوابق علمی و مسئولیت‌های خطیر بعد از برپائی نظام شکوهمند انقلاب اسلامی بودند، بعنوان یکی از اعضای هسته اصلی شورای انقلاب نقش مهمی در تشکیل حکومت اسلامی ایفا نمودند.

آیت‌الله مهدوی کنی(ره) از همان آغازین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کنار بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) حضور داشتند و پس از ایشان نیز از یاران صدیق مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) بودند و از هیچ کوششی در راه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فروگذار نکردند.

ایشان با وجود مشکلات مختلف جسمی و کهولت سن در اواخر عمر شریف خود، با قبول مسئولیت مجلس خبرنگان رهبری و در آخرین حضور خود که در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) صورت گرفت ثابت نمودند در هر شرایطی، حامی ولایت و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

ایشان از جمله شخصیت‌های نادری بودند که ملاحظات فردی و جناحی، تأثیری در فعالیت‌های انقلابی وی نداشت.

تلاش‌های ایشان در مراکز علمی و پژوهشی کشور، همچنین تربیت نیروهای جوان، اثرگذار و انقلابی در کنار حضور پررنگ سیاسی و اجتماعی ایشان، از نقاط برجسته و بی‌بدیل این عالم بزرگوار است.

اینجانب فقدان این عالم بزرگوار و مجاهد نستوه را به پیشگاه حضرت بقیةالله الاعظم(اروحنا فداه) مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، مراجع عظام، مسئولین نظام و خانواده معظم ایشان تسلیت و تعزیت عرض نموده و از خداوند متعال برای روح آن عزیز علو درجات مسئلت می‌نمایم.»

انتهای پیام

کد N550566