در کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصویب شد

ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تصویب جزئیات دو طرح « ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی و طرح بازنگری مقررات اداری و استخدامی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها» خبر داد.

«محمد بیاتیان» در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: طرح ادغام شورای عالی فناوری اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی که در قالب یک ماده واحد تقدیم کمیسیون شده بود بر کان لم یکن کردن وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق حذف ماده 4 این وزارتخانه و انتقال همه وظایف، امکانات، تجهیزات و بودجه شورای فناوری اطلاعات به شورای عالی فضای مجازی تاکید دارد.

نماینده مردم بیجار در همین ارتباط از تصویب جزئیات ماده واحد طرح مذکور در جلسه بعدازظهر سه‌شنبه کمیسیون متبوعش خبر داد و افزود: با این تصمیم و تصویب نهایی آن در صحن علنی مجلس، شورای عالی فضای مجازی، اصلی‌ترین مرجع تصمیم‌گیری درباره فضای مجازی و اعمال مجرمانه در این فضا خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به طرح بازنگری مقررات اداری و استخدامی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: با مصوبه کمیسیون بین حقوق و مزایای پرداختی به کارکنان شهرداری‌ها و کارکنان دولت یکپارچگی به وجود خواهد آمد. همچنین وضعیت اداری و استخدامی در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و سازمان راهداری کشور هماهنگ می‌شود.

انتهای پیام

کد N550328