"زهرا مصطفوی" دبیر کل جمعیت دفاع از ملت فلسطین شد

سیاست داخلی

جمعیت دفاع از ملت فلسطین تشکلی غیر دولتی است که موضوع اصلی فعالیت‌های خود را دفاع از مردم مظلوم فلسطین در مقابل ظلم رژیم صهیونیستی و نظام سلطه غربی قرار داده است.

"زهرا مصطفوی" دبیرکل اتحادیه بین‌المللی سازمان‌های غیر دولتی حامی ملت فلسطین به عنوان دبیر کل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در تهران انتخاب شد.

به گزارش ایلنا، "زهرا مصطفوی خمینی"، دبیرکل اتحادیه بین‌المللی سازمان‌های غیر دولتی حامی ملت فلسطین روز دوشنبه به عنوان دبیر کل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در تهران انتخاب شد.

گفتنی است، پیش از این، "محمدرضا آیت‌اللهی" دبیر کل جمعیت دفاع از ملت فلسطین بود.

جمعیت دفاع از ملت فلسطین تشکلی غیر دولتی است که موضوع اصلی فعالیت‌های خود را دفاع از مردم مظلوم فلسطین در مقابل ظلم رژیم صهیونیستی و نظام سلطه غربی قرار داده است.

طبق ماده ۱۳ اساس‌نامه جمعیت دفاع از ملت فلسطین، رسالت این جمعیت پاسداری از اصول، ارزش‌ها و آرمان‌های حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مورد فلسطین به عنوان آرمان مشترك امت اسلامی و حمایت از مبارزات ملت فلسطین است.

این تشکل تمام تلاش خود را برای دستیابی به اهداف کلان از جمله، آزادسازی قدس شریف، توانمند سازی ملت فلسطین برای بازگشت به سرزمین مادری خویش، جلب حمایت مردم ایران و جهان و دولت‌ها و پیگیری مطالبات مردم فلسطین در مجامع بین‌المللی برای احقاق حقوق مادی و معنوی آنها،محاكمه جنایتكاران صهیونیست در مراجع صالحه و مقابله با توطئه‌های حامیان بین‌المللی رژیم صهیونیستی به ویژه دولت آمریكا و صهیونیسم جهانی به کار می‌بندد.

همچنین "جمعیت دفاع از ملت فلسطین" بنا بر اساسنامه خود، در چهار زمینه فلسطین، صهیونیسم، رژیم صهیونیستی، جبهه مقاومت فعالیت می‌كند و مبانی نظری و عملی خود را به شرح ذیل اعلام کرده است: قضیه فلسطین، نه "مناقشه اسرائیل و فلسطین" یا مناقشه " اعراب و یهود" و " اعراب با اسرائیل" یک جنگ تمام عیار مستضعفان جهان با صهیونیسم بین‌الماا در خاکریز فلسطین است.

صهیونیسم نه تنها با یهودیت بلكه با هیچ دینی ارتباط ندارد و جریانی لائیك است كه در جهت سلطه بر شریان‌های اقتصادی، سیاسی جهان بشریت تلاش می‌كند.

اسرائیل تنها یكی از پروژه‌های صهیونیسم بین‌المللی در جهت تكمیل سلطه این جریان بر جهان اسلام محسوب می شود و به هیچ وجه نمی‌توان صهیونیسم بین‌المللی را در رژیم صهیونیستی خلاصه كرد.

مقاومت و مبارزه تنها راه نجات مستضعفان جهان از شر صهیونیسم بین المللی است.

مأموریت‌ها

ماموریت‌ها و وظایف اصلی جمعیت دفاع از ملت فلسطین به شرح زیر است:

رساندن پیام و مظلومیت مردم فلسطین به گوش جهانیان

تلاش برای رشد معنوی، اخلاقی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی ملت فلسطین با تأكید بر نقش جوانان، نوجوانان و نیروهای مولد و تمهید حضور گسترده و سامان یافته آنان در عرصه‌های مختلف احقاق حقوق ملت فلسطین؛

کمک به تدوین دکترین تحقق آرمان‌های فلسطین، تبیین خطوط قرمز و منافع ملی ملت فلسطین؛

افشـای هویت رژیم صهیونیستی و نامشروع بودن آن و عدم امکان ملت‌سازی تحمیلی اسرائیل و حمایت از موضع حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر ضرورت نابودی رژیم صهیونیستی؛

کمک به تجهیز مادی و امکانات عمومی برای تداوم حیات ملی مردم فلسطین اعم از اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، فنی و علمی؛

کمک به رفع موانع سیاسی و بهره‌گیری از فرصت‌های بین المللی برای احقاق حقوق مردم فلسطین؛

پیگیری محاکمه سران جنایتکار رژیم صهیونیستی و جنایتکاران جنگی اسرائیلی در مراجع بین‌المللی؛

افشا و مقابله با توطئه‌های استکبار جهانی به ویژه دولت آمریکا و صهیونیسم بین الملل در مورد فلسطین؛

پشتیبانی لازم از نیروهای وفادار به آرمان‌های ملت فلسطین از طرق مختلف و از جمله سامان دادن تشکل‌های مختلف مردمی و غیردولتی به صورت مستقل یا وابسته؛

تلاش برای تبیین پیام مبارزات ملت فلسطین از طریق اشاعه و ترویج آرمان‌ها و دستاوردهای گوناگون برای نسل جوان ایران و جهان به زبان روز و علمی و مبارزه با آموزه‌های غلط و مفاهیم و تفکرات انحرافی؛

حمایت و ایجاد ارتباط با تشکل‌هایی که در دیگر کشور‌ها به ویژه در کشورهای اسلامی اصول و مرامنامه جمعیت را پذیرفته و قصد همکاری داشته باشند؛

تأسیس رسانه‌های مناسب و روزآمد برای اطلاع رسانی و اعلام نظرات جمعیت؛

آشنایی با واحدهای ستادی جمعیت دفاع از ملت فلسطین:

در این بخش با واحدهای ستادی جمعیت دفاع از ملت فلسطین آشنایی پیدا می‌کنیم تا شناخت بیشتر و بهتری نسبت به جمعیت دفاع از ملت فلسطین و زیرمجموعه‌های آن به‌ دست آوریم.

کمیسیون سیاسی

این کمیسیون با برگزاری نشست‌های مستمر به بررسی تحولات و ارائه تحلیل‌های هفتگی در مورد منطقه خاورمیانه و فلسطین می‌پردازد.

گفتنی است، برقراری ارتباط با سازمان‌های غیر دولتی و شخصیت‌های خارجی و تدوین برنامه‌های همکاری و فعالیت‌های بین‌المللی جمعیت از جمله وظایف این کمیسیون است.

کمیسیون فرهنگی

این کمیسیون تدوین اصول و سیاست‌های فرهنگی جمعیت در جهت گسترش و تعمیق شناخت صهیونیسم و درک پیچیدگی‌ها و تنوع روش‌ها و توطئه‌های آن در عرصه‌های فرهنگی و هنری و اشاعه فرهنگ مقاومت فلسطین را برعهده دارد.

کمیسیون اقتصادی

بررسی وضعیت اقتصادی فلسطین و رژیم صهیونیستی و ارائه طرح برای تشکیل مجامع اقتصادی به منظور مقابله با صهیونیسم و نیز حمایت مردم مظلوم فلسطین از جمله اهداف این کمیسیون است.
کمیسیون نیروی انسانی

تبیین ملاک‌های جذب و پیگیری مراحل گزینش نیروهای ستادی جمعیت، برعهده این کمیسیون است.

کمیته حقوقی

دفاع از حقوق ملت فلسطین و بررسی موارد نقض حقوق آنان در عرصه بین المللی و مطالعه قطعنامه‌های سازمان ملل در مورد سرزمین‌های اشغالی و تلاش برای محکوم کردن رژیم صهیونیستی در عرصه‌های بین المللی بر عهده این کمیته است.

کمیته بین‌الملل

پیگیری سازماندهی اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در حوزه حمایت از مسئله فلسطین و مقابله با صهیونیسم بین‌الملل در خارج از کشور، تحریم اسرائیل و صهیونیسم بین الملل.

شاخه جوانان

تشکیل هسته‌های همیاری جوانان و راه اندازی نمایشگاه‌های فرهنگی برای ترویج معارف فلسطین در شهرهای مختلف از جمله فعالیت‌های این شاخه به شمار می‌رود و همچنین این شاخه با فعالیت در کشورهای منطقه خاورمیانه، همکاری و حمایت تشکلهای مردمی فعال در زمینه مبارزه
با صهیونیسم و دفاع از فلسطین را در خارج از کشور برعهده دارد.

مرکز اسناد و مطالعات راهبردی جمعیت

این مرکز در شهریور ۱۳۸۱ با راه اندازی سه واحد جمع آوری و ثبت اسناد، مطالعه و تحقیق و عرضه و اطلاع رسانی فعالیت خود را آغاز کرده و مجموعه مناسبی برای پشتیبانی پژوهشی و علمی در مورد فلسطین به شمار می‌آید. حمایت از پایان نامه‌های مرتبط با موضوع فلسطین و صهیونیسم‌شناسی و انتشار پژوهش‌ها و ویژه نامه در رویداد‌ها و مناسبت‌ها و نیز راه اندازی کتابخانه تخصصی با موضوع فلسطین و جمع آوری کتاب‌هایی با زبانهای مختلف از جمله فعالیتهای این مرکز است.

انتشارات قبله اول

انتشار کتابهای متعدد با موضوعات فلسطین و صهیونیسم جنایتکار به زبان‌های فارسی، انگلیسی و عربی و انتشار ویژه نامه‌هایی با عناوین مختلف از وظایف این موسسه است.

کد N549983