تعطیلی حوزه‌های علمیه‌ استان تهران در پی درگذشت آیت‌الله مهدوی‌کنی

حوزه علميه,علي‌اكبر رشاد,آيت‌الله مهدوي كني

رئیس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران در پی درگذشت آیت‌الله مهدوی‌کنی، کلاس‌های درس حوزه‌های علمیه را در روز چهارشنبه سی‌ام تیرماه تعطیل اعلام کرد.

رئیس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران در پی درگذشت آیت‌الله مهدوی‌کنی، کلاس‌های درس حوزه‌های علمیه را در روز چهارشنبه سی‌ام تیرماه تعطیل اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن بیانیه آیت‌الله علی‌اکبر رشاد به شرح زیر است:

«حضرات آیات و حجج اسلام، مسئولان و مدیران محترم مدارس علمیه‌ی استان تهران(دامت تاییداتهم)

سلام الله علیکم

خبر ارتحال فقیه فطن و عالم خلیق خدوم حضرت آیت‌الله حاج شیخ محمدرضا مهدوی کنی (قدّس سرّه)، مایه‌ی تالّم وتأسف عمیق گردید؛ این روحانی ربانی که از همراهان دیرین حضرت امام خمینی(قدّه) و یاران باوفای رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(دام ظلّه الوارف) و از علمای مبارز طراز اول روزگار ما بود، از سرمایه‌های بی‌بدیل کشور و انقلاب اسلامی به شمار می‌رفت وفقدان او در شرایط حاضر، مصداق بارز ثُلمه بر پیکره‌ی اسلام، نظام اسلامی و حوزه‌های علمیه(صانها الله عن الحدثان) قلمداد می‌شود. در پی فقدان قله‌های علمی معنوی پایتخت در سنوات اخیر، حوزه‌ی علمیه‌ی تهران که وی اسطوانه‌ی آن محسوب می‌شد بیش از پیش، دچار فقر و فترت گشت.

اینجانب این ضایعه‌ی مولمه را، از سوی خود و اعضای محترم شورای حوزه‌های علمیه‌ی استان تهران، و مرکز مدیریت استان، به محضر مبارک حضرت بقیة الله (ارواحنا له الفداء) و رهبر فرهمند انقلاب و سایر مراجع تقلید، نیز مدیران و طلاب مدارس علمیه‌ی استان و بیت مکرم آن راحل رستگار، تسلیت عرض کرده، از بارگاه بلند باری برای او رفعت رتبت در جوار الهی، وبرای وابستگان و دلبستگان آن مرحوم صبر و اجر مسئلت نموده و به مناسبت این ثلمه‌ی اسف‌بار، کلیه‌ی دروس مدارس استان را در روز چهارشنبه سی‌ام مهرماه تعطیل اعلام می‌دارد.

تاکیداً از حضرات مسئولان، مدیران و مدرسان محترم استدعا می‌کنم، ضمن حضور در مراسم تشییع و ترحیم آن عالم عظیم‌الشان، طلاب را به شرکت در این برنامه‌ها هدایت و ترغیب فرمایند.

علی‌اکبر رشاد

رییس شورای حوزه‌های علمیه‌ی استان تهران»

انتهای پیام

کد N549915