رئیس مرکز رسیدگی به امورمساجد ارتحال آیت‌الله مهدوی‌کنی را تسلیت گفت

پيام تسليت,مركز رسيدگي به امور مساجد,آيت‌الله مهدوي كني

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد، با صدور پیامی با برشمردن فضایل آیت‌الله مهدوی‌کنی، رحلت وی را تسلیت گفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن پیام تسلیت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لا یسدها شی

روح پاک عالم مجاهد، فقیه فرزانه و مربی بزرگ اخلاق، حضرت آیت الله حاج شیخ محمدرضا مهدوی کنی در آستانه ماه شهادت و حماسه حسینی به لقاءالله شتافت و در جوار رحمت حضرت حق مأوا گزید و دل‌های دوستدار ارادتمندانش را که شیفته خلق و خوی الهی او بودند به سوگ نشاند.

ایشان تربیت‏ یافته‌ی مکتب‏ علمی و تربیتی بزرگانی چون آیت‏‌الله‏ حاج‏ شیخ علی‏‌اکبر برهان(ره)، آیت‏‌الله‏ العظمی‏ بروجردی(ره)، آیت‌الله محقق داماد(ره)، علامه طباطبایی (ره) و مراد محبوبش حضرت امام خمینی(ره) و رادمردی بود که علم و اندیشه را به زیور عمل صالح و اخلاق الهی آراست و زندگی پربرکتش سرشار از مجاهدت‌های علمی، فرهنگی و انقلابی و سراسر عمرش آکنده از خدمت به اسلام و مردم مسلمان، به‌ویژه حوزویان و دانشگاهیان بود. دانشمند قدر ناشناخته‌ای که ثمره‌ی شیرین علم و معرفتش، تواضع و فروتنی بود و نتیجه‌ی سال‌ها مجاهدت فرهنگی و تربیتی او، رشد و بالندگی هزاران انسان فرهیخته، مومن و خدمتگزار در حوزه، دانشگاه و جامعه اسلامی است.

آیت‌الله مهدوی‌کنی، از پیشتازان نهضت امام خمینی و شخصیت‌های تراز اول انقلاب و نظام اسلامی بود. او دلبسته و مرید پیر جماران و مورد اعتماد خاص آن عبد صالح خدا بود و در راه منویات امام عزیز، چون سرداری همیشه در صحنه در همه‌ی میدان‌های آزمون و امتحان حاضر بود و هرجا که مسئولیتی بر زمین می‌ماند، آن ‌را بر عهده می‌گرفت و به انجام می‌رساند.

آن بزرگ‌مرد، چراغ درخشان حوزه‌ی علمیه‌ی تهران و مصباح تابناک روحانیت ام‌القرای جهان اسلام بود و شمع وجودش برای ارتقاء سطح علمی و اخلاقی طلاب و فضلا می‌سوخت.

آن فقیه روشن ضمیر، در کنار انجام وظایف خطیر انقلابی و اجرایی در بالاترین سطوح آن با روشن‌بینی خاص خود به تأسیس دانشگاه امام صادق(ع) همت گمارد و از این رهگذر به توفیق کم نظیری در تربیت فرهیختگان و مدیران و عناصر مومن و انقلابی دست یافت.

وجود آن عالم خدمتگزار در هنگامه‌ی بروز حوادث فتنه‌گون و در آوردگاه‌های پر خطر انقلاب اسلامی و در گردنه‏‌های نفس‌گیر حرکت نظام اسلامی، ذخیره‌ای الهی بود و نعمتی مغتنم، که نگاه‌ها را روشن می‌ساخت و به دل‌ها آرامش می‌داد.

حمایت خالصانه و بی شائبه‌اش از جایگاه منیع ولایت فقیه و مقام معظم رهبری(دامت برکاته) در مسئولیت خطیر ریاست مجلس خبرگان رهبری، الگویی روشن از بصیرت الهی و انقلابی را برای همگان به یادگار گذارد و سعه‌ی صدر، روی گشاده، شکیبایی و مدارای کریمانه‌اش در حوادث و وقایع سیاسی، از ایشان شخصیتی محبوب و مقبول همه‌ی دوستداران انقلاب ساخته بود.

آن فقیه فرزانه، مسجد را اولین پایگاه تربیت نفوس و تعلیم معارف الهی می‌دانست و از همین رو بود که دوران امامت جماعتش در مسجد جلیلی تهران را از بهترین ادوار عمر با برکتش برمی‌شمرد. او دغدغه‌ی احیاء و عمران معنوی مساجد را داشت و بر همین اندیشه‌ی نورانی بود که با اشاره و حکم رهبر فرزانه انقلاب اسلامی(دامت برکاته)، به تأسیس مرکز رسیدگی به امور مساجد همت گمارد و در ربع قرن گذشته، برای سامان امور مساجد از هیچ کوششی فروگذار نکرد .

سرانجام روح پاک آن بنده‌ی صالح خدا و مربی اخلاق و عالم فرزانه، بعد از عمری تلاش مجاهدانه و مومنانه به ملکوت اعلی پر کشید و ما را به سوگ نشاند.

اینجانب به نمایندگی از ائمه معزز جماعات مساجد استان تهران، رحلت جانسوز اسوه‌ی تقوا و مجاهدت و الگوی خدمت و بصیرت و مربی بزرگ معرفت و تربیت، حضرت آیت‌الله مهدوی‌کنی را به پیشگاه مقدس حضرت ولیعصر (ارواحنا فداه) و نایب بر حقش، مقام معظم رهبری(دامت برکاته) و مراجع معظم تقلید، علما و فضلای حوزه‌های علمیه، به‌ویژه حوزه علمیه تهران و استادان و دانشجویان دانشگاه امام صادق (علیه السلام) و عموم مردم انقلابی ایران، علی‌الخصوص مردم قدرشناس تهران و بیت معزز و خانواده‌ی مکرم آن فقیه بزرگوار تسلیت و تعزیت می‌گویم و برای روح پاک آن عزیز سفر کرده، علو درجات و برای بازماندگان و ارادتمندانش، صبر و اجر جزیل از درگاه خداوند علیم و قدیر تمنا دارم.

حشره الله مع اولیائه الکرام و اسکنه بحبوحات جناته

والسلام علیه و علیکم و رحمة الله و برکاته

محمد جواد حاج علی‌اکبری

رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد»

انتهای پیام

کد N549845