پس از دیدار با شمخانی

دبیر شورای امنیت ملی روسیه: با مذاکرات مداوم با 1+5 مسائل باقی‌مانده حل می‌شود

دبیر شورای امنیت ملی روسیه پس از پایان دیدار با علی شمخانی گفت؛ ایران یکی از شرکای کلیدی روسیه در منطقه بوده و باقی خواهد ماند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نیکلای پاتروشف در جمع خبرنگاران افزود؛ رایزنی‌های امروز پرمحتوا و در فضایی از اعتماد متقابل برگزار شد و امضای یادداشت تفاهم درباره درک متقابل و همکاری بین دستگاه‌های شورای امنیت روسیه و ایران این امکان را فراهم می‌کند تا تماس‌های بعدی‌مان را بر اساس استمرار، سازمان یافته و تنظیم کنیم.

دبیر شورای امنیت ملی روسیه گفت؛ رویکردهای دو طرف در بسیاری از مسائل کلیدی منطقه با یکدیگر منطبق و نزدیک است و در این زمینه تبادل نظر جدی و اصولی درباره وضعیت سوریه، عراق و لیبی انجام شد.

او با اعلام آمادگی به منظور تقویت همکاری دوجانبه در عرصه مقابله با تهدیدات تروریستی تاکید کرد، روسیه به طور قاطع تروریسم را در همه اشکال و تبلورات آن محکوم می‌کند.

پاتروشف افزود، هرگونه عملکردی که برای مقابله با تندروی گروهک‌های افراطی اتخاذ می‌شوند باید متکی بر قوانین بین‌المللی بوده و با موافقت حکومت‌های قانونی کشورهایی که این‌گونه اعمال تروریستی در آن‌ها اتفاق می‌افتند، به انجام برسند.

وی با اشاره به انجام مذاکرات با طرف ایرانی درباره وضعیت افغانستان، فراهم کردن موجبات ثبات و پایداری شرایط در این کشور و همکاری با مقامات افغانی در شکل‌گیری کشوری مستقل، بی‌طرف و قوی را مورد تاکید قرار داد و افزود؛ به‌طور جداگانه‌ای امکان تحکیم همکاری مشترک با تهران برای مبارزه با تردد مواد مخدر از قلمروی این کشور مورد بررسی قرار گرفت.

پاتروشف در پایان با حمایت از حق مسلم و بلاشرط ایران در انجام برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز تاکید کرد، بر این باوریم که مذاکرات مداوم در قالب گروه شش اجازه خواهد داد تا در آینده‌ای نزدیک تمامی مسائل باقی مانده حل و فصل شوند.

انتهای پیام

کد N549774