پیام اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل به مناسبت درگذشت آیت الله مهدوی کنی

پيام تسليت,دانشجويي,انجمن مستقل دانشجويان

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاههای سراسر کشور، در پیامی در گذشت یار دیرین امام و رهبری را تسلیت گفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ متن پیام به شرح زیر است:

انالله و انا الیه راجعون

بسم االه ارحمن ارحیم

مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضیٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا

در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. سوره احزاب آیه 23

رحلت یار دیرین امام و همراه بی ادعای رهبر معظم انقلاب، کسی که سال‌ها عمر بابرکت خویش را در مسیر مجاهدت و تلاش برای تجلی اسلام عزیز صرف کرده بود، حقیقتا جانگداز و ثلمه ای جبران ناپذیر است.درگذشت شخصیتی همچون آیت الله مهدوی کنی که سالهای مبارزه با طاغوت، را سراسر در پیکار و زندان و تبعید و زیر شکنجه های سخت گذرانده است و پس از انقلاب نیز در خیل خدمتگزاران به اسلام و انقلاب خالصانه از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است، سخت و دردآور است.

از حضور خاضعانه در میان عامه مردم، تلاش مجاهدانه در مبارزات پیش از انقلاب و خدمتی مستمر در نظام مقدس جمهوری اسلامی تا مدیریت یکی از فعال ترین نهادهای علمی یعنی دانشگاه و حضور در میان دانشجویان، نشانگر شخصیت ذوابعاد حضرت آیت الله مهدوی کنی بود. شخصیتی که در دفاع از حریم امام و ولایت ثابت قدم بود و هیچ گاه از مسیر اصول انقلاب عدول نکرد.

آیت الله مهدوی کنی در همه دوران عمر پابرکتش، با نفاق مبارزه و در برابر ساختار شکنی ها و هجمه ها علیه آرمان‌های امام و ولایت ایستادگی نمود و با بصیرت افزایی نقش خود را در فراز و نشیب های انقلاب ایفا کرد. قبول مسئولیت های سخت در دوران امام(ره) و مقابله با فتنه های 78 و88 گوشه ای از مجاهدت های آیت الله مهدوی کنی هوشمندی و بزرگ منشی ایشان بود.بی شک امروز، خدمتگزاران راستین انقلاب، مردم، دانشگاه و جامعه دانشگاهی داغدار رحلت این معلم اخلاق و استاد وارسته است.

ان شالله که این عبد خالص پروردگار و دلداده به حریم پاک اهل بیت متنعم از خوان کرم آل الله و محشور با اولیای الهی است.اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور، این ثلمه بزرگ را به حضرت ولی عصر(عج)، رهبر معظم انقلاب، مراجع تقلید و علمای بلاد و ملت بزرگ ایران تسلیت و تعزیت می گوید و از حضرت منان علو درجات برای آیت الله مهدوی کنی و صبر جزیل برای بازماندگان طلب می کند.

والسلام علیکم ورحمه الله برکاته

انتهای پیام

کد N549182

خواندنی از سراسر وب