۰
دبیر شورای امنیت روسیه در دیدار شمخانی:

بهره مندی از برنامه صلح آمیز هسته ای حق مسلم  ایران است

  • ۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سیاست خارجی

نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت فدراسیون روسیه با اشاره به مذاکرات جاری در موضوع پرونده هسته ای ایران گفت: بهره مندی از برنامه صلح آمیز هسته ای حق مسلم و بلاشرط ایران بوده و مسائل موجود در این پرونده می بایست در قالب مذاکرات سیاسی کشورهای 1+5 حل و فصل شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت فدراسیون روسیه که در راس هیات بلند پایه سیاسی، امنیتی و اقتصادی برای دیدار رسمی دو روزه به کشورمان سفر کرده است صبح امروز با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و درخصوص مسائل سیاسی و امنیتی دوجانبه و بین المللی و مقابله با تهدیدات مشترک گفتگو کرد.

در جریان مذاکرات رسمی میان مقامات دو کشور، طرفین با تاکید بر فضای دوستانه و توام با حسن تفاهم میان جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه، ضمن بررسی تحولات جاری در منطقه و عرصه بین الملل، شرایط پیش رو را ضرورتی اجتناب ناپذیر در مسیر تداوم ارتباطات نزدیک و ارتقای همکاری های تهران- مسکو در ابعاد سیاسی، امنیتی و اقتصادی دانستند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در این دیدار با اشاره به اشتراکات و مواضع اصولی دو کشور در زمینه مقابله با تروریسم، نفی یکجانبه گرایی در مدیریت بحران های بین المللی و همچنین ضرورت هم افزای در ظرفیت های اقتصادی منطقه ای اظهار داشت: توسعه مناسبات همه جانبه میان جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه دستاورهای قابل توجهی در حوزه منافع ملی دو کشور و تقویت ثبات و امنیت منطقه ای را به دنبال خواهد داشت.

نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه نیز در این ملاقات با تاکید بر ضرورت حل و رفع چالش های امنیتی براساس قوانین بین المللی، تداوم ارتباطات و رایزنی های منظم و مستمر میان ایران و فدراسیون روسیه را در افزایش درک مشترک نسبت به ضرورت ها و اولویت های همکاری دو جانبه ضروری عنوان کرد.

وی با اشاره به مذاکرات جاری در موضوع پرونده هسته ای ایران گفت: بهره مندی از برنامه صلح آمیز هسته ای حق مسلم و بلاشرط ایران بوده و مسائل موجود در این پرونده می بایست در قالب مذاکرات سیاسی کشورهای 1+5 حل و فصل شود.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.