سردار دهقان در دومین دور از مذاکرات وزرای دفاع ایران و لبنان:

هدیه ایران به عنوان نیاز اولیه و فوری برای مقابله با داعش است

سیاست داخلی

ایران، لبنان، سوریه و عراق باید با وحدت عمل با جریان تکفیری داعش مقابله و این مقابله را تبدیل به یک ائتلاف جهانی علیه این جریان ضد بشری کنند./ئتلاف ضد داعش نمی‌تواند نقش موثر و کارآمدی علیه تروریسم داشته باشد.

در دومین دور از مذاکرات وزرای دفاع ایران و لبنان، طرفین بر گسترش و تعمیق روابط دفاعی میان دو کشور و مبارزه با تروریسم و گروه های تکفیری داعش تاکید کردند.

به گزارش ایلنا، در این دور از مذاکرات سردار حسین دهقان با ابراز خرسندی مجدد از سفر وزیر دفاع لبنان به تهران خطاب به وی گفت: امیدوارم در این سفر به اهدافی که پیش‌بینی کرده، رسیده باشید.

وی افزود: ما لبنان را کشوری باثبات، امن و توسعه‌یافته می‌خواهیم و جمهوری اسلامی ایران برای حفظ ثبات، امنیت، همبستگی ملی و اقتدار لبنان در مقابله با دشمنانی که این کشور را تهدید می‌کنند هر اقدامی که لازم باشد، انجام خواهد داد.

وی با بیان اینکه جریان داعش برای امنیت منطقه مثل رژیم صهیونیستی خطرناک است، گفت: ایران، لبنان، سوریه و عراق باید با وحدت عمل با جریان تکفیری داعش مقابله و این مقابله را تبدیل به یک ائتلاف جهانی علیه این جریان ضد بشری کنند.

دهقان ائتلاف اخیر که توسط آمریکا مطرح شده است را یک فریب و ائتلاف بی‌ثمر دانست و افزود این ائتلاف نمی‌تواند نقش موثر و کارآمدی علیه تروریسم داشته باشد.

وی تصریح کرد: آنچه جمهوری اسلامی ایران به عنوان هدیه به ارتش لبنان تقدیم می‌کند به عنوان نیاز اولیه و فوری برای مقابله با جریانات تکفیری – صهیونیستی داعش است و ما آمادگی داریم آموزش‌ها و تجارب خود را نیز در این ارتباط در اختیار ارتش لبنان قرار دهیم.

وزیر دفاع کشورمان گفت: ما ارتش لبنان را ارتشی مجهز، آموزش‌دیده و مجرب برای دفاع از مردم این کشور می‌خواهیم و بی‌تردید چنین ارتشی می‌تواند ضامن ثبات و امنیت کشور باشد.

دهقان در پایان گفت: در این سفر اراده قوی دو کشور برای تقویت روابط دفاعی متجلی شد و امیدوارم توافقات حاصل شده در اسرع وقت اجرایی شود.

سمیر مقبل وزیر دفاع لبنان در این دور از مذاکرات طی سخنانی با تشکر از میهمان‌نوازی گرم جمهوری اسلامی ایران گفت: من و هیئت همراه در این چند روز واقعا احساس کردیم که بسیار به ایران نزدیک هستیم و بعد از ملاقات‌های صورت گرفته با مقامات جمهوری اسلامی ایران، این واقعیت کاملا ملموس شد که آمادگی بسیار بالایی در کشور ایران برای حمایت از دولت و ملت لبنان وجود دارد.

سمیر مقبل از رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن اول و آخر لبنان یاد کرد و افزود: تهدیدهایی که از سوی دشمنان لبنان به ویژه گروه تروریستی – تکفیری داعش وجود دارد، اقتضا می‌کند که یک ارتش مجهز داشته باشیم تا بتواند مقتدرانه در زمین، دریا و هوا از تمامیت ارضی لبنان دفاع کند.

وزیر دفاع لبنان در پایان دولت و ملت ایران را به عنوان دولت دوست و برادر توصیف کرد و از حمایت‌های همیشگی آنان تشکر و قدردانی کرد.

کد N548433