سمیر مقبل در دیدار ظریف:

 کمکهای ایران نقش زیادی در تقویت ایستادگی لبنان در برابر گروهای تکفیری و تروریستی دارد

محمد جواد ظریف,سمیر مقبل,ایران و لبنان

وزیر دفاع لبنان در دیدار با وزیر خارجع کشورمان ضمن تشکر از استقبال ویژه بعمل آمده از هیأت لبنانی و همچنین کمکهای اعطایی جمهوری اسلامی ایران به ارتش لبنان، اظهار داشت: قطعاً این کمکها نقش قابل توجهی در تقویت ایستادگی ما در برابر گروهای تکفیری و تروریستی خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، سمیر مقبل وزیر دفاع و معاون نخست وزیر لبنان در رأس هیأتی از کارشناسان نظامی این کشور امروز دوشنبه  در ادامه سفر 3 روزه به تهران با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد و پیرامون روابط دوجانبه و تحولات منطقه به تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته، در کنار مقاومت مردم و ارتش لبنان خواهد ایستاد و برای هرگونه همکاری سیاسی، امنیتی و اطلاعاتی بمنظور مقابله با گروه های افراطی و تروریستی آمادگی کاملی دارد، افزود: امروزه همه دنیا به این درک رسیده اند که چشم پوشی نسبت به خطر گروههای مسلح تروریستی در سوریه طی سه سال گذشته، یک اشتباه بزرگ راهبردی بوده و هزینه های آن که نـاامنی و سیل آواردگان از جمله آنهاست، متوجه مردم لبنان و منطقه شده است.
ظریف همچنین با اشاره به اهمیت جایگاه وحدت، همبستگی و توافق ملی بین همه گروهها و طوایف لبنان در ممانعت از نفوذ گروههای تروریستی و مقابله با افراط گرایی ، ابراز امیدواری کرد که مردم و گروههای سیاسی لبنان هر چه زودتر بتوانند از طریق گفتگو و توافق، رئیس جمهور جدید کشورشان را انتخاب نمایند .

وزیر دفاع لبنان نیز در این دیدار ضمن تشکر از استقبال ویژه بعمل آمده از هیأت لبنانی و همچنین کمکهای اعطایی جمهوری اسلامی ایران به ارتش لبنان، اظهار داشت: قطعاً این کمکها نقش قابل توجهی در تقویت ایستادگی ما در برابر گروهای تکفیری و تروریستی خواهد داشت .

سمیر مقبل تأکید کرد: علاوه بر مشکل همیشگی دشمن صهیونیستی برای لبنان، این کشور امروزه با دو مشکل اساسی دیگر نیز روبرو است که یکی تحمل بار اقتصادی و امنیتی سیل آوارگان سوری و دیگری خطر نفوذ و گسترش تروریسم به داخل لبنان است .