امام جمعه اصفهان: هیچ عاقلی جنایت اسید‌پاشی را تائید نمی‌کند/نسبت ارتکاب این جرم بدون اثبات خلاف است

تسنیم نوشت:

 امام جمعه اصفهان گفت: اسید‌پاشی برای هیچکس قابل پذیرش نبوده و هیچ انسان عاقلی این جنایت را تائید نمی‌کند و پرهیز از شتاب‌زدگی و قضاوت عجولانه در این زمینه اهمیت بسیاری دارد.

آیت‌الله سید‌‌‌یوسف طباطبایی‌‌نژاد ضمن محکوم کردن جنایت اسید‌پاشی در اصفهان اظهار کرد: اسید‌پاشی به افراد جرم بوده و مرتکبان به اینگونه جرایم باید در دادگاه صالحه و زیر‌نظر حاکم شرع محاکمه شوند و جزای کارخود را ببینند.

وی با بیان اینکه این مسئله باید دقیق بررسی شود، افزود: هر گناهی چه بی‌حجابی و چه گناهان دیگر باید مجازات آن، در چارچوب قانون باشد.

امام جمعه اصفهان در عین حال، همگان را به پرهیز از شتابزدگی و خودداری از قضاوت عجولانه توصیه و بیان کرد: دستگاه‌های امنیتی استان به‌صورت جدی پیگیر این حادثه بوده، بنابراین نسبت دادن ارتکاب این جرم به گروه‌های مختلف بدون اثبات، خلاف شرع است.
وی تصریح کرد: این‌گونه رخدادها برای هیچکس قابل پذیرش نبوده و هیچ انسان عاقلی این جرایم را تائید نمی‌کند.

اسیدپاشی به افراد بی‌حجاب در اصفهان به‌عنوان مهمترین موضوع خبری روز در صدر اخبار شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها قرار گرفته و اخبار ضد و نقیضی در این زمینه منتشر می‌شود.

روز گذشته مصاحبه‌ای از حجت‌الاسلام والمسلمین محمد تقی رهبر، امام جمعه موقت اصفهان با عنوان واکنش امام جمعه اصفهان به اسیدپاشی‌های اخیر در این شهر در برخی خبرگزاری‌ها و سایت‌‌های خبری و همچنین برخی از روزنامه‌های سراسری امروز منتشر شد که به اشتباه سمت وی امام جمعه اصفهان منتشر شده بود.

در روزهای اخیر رسانه‌های غربی و برخی سایت‌های داخلی و همچنین در شبکه‌های اجتماعی در اقدامی مضحک و جاهلانه جنایت اخیر اسید‌پاشی در اصفهان را با دستور و منتصب به نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه اصفهان کرده‌اند که از این رسانه‌‌ها انتظاری بیش از این نیست.

 

2323

کد N548138