محل زندگی اوجالان چگونه است؟

عبدالله اوجالان، رهبر حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک)، در سال 2009 به یک سلول انفرادی 12 متر مربعی با یک حیاط کوچک در جزیره امرالی منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از تودی زمان، طبق گزارش شورای کمیته جلوگیری از شکنجه اروپا، شرایط زندگی اوجالان پس از آغاز روند صلح به یکی از مشکلات تبدیل شد. برای این مشکل پنج همسایه در این جزیره و یک تلویزیون 12 شبکه‌ای در اتاق اوجالان در نظر گرفته شد.

اولین محلی که اوجالان در سال 1999 پس از دستگیری در آن محبوس بوده، طی پنج ماه در سال 2013 بازسازی شد. یک هیات از سیاستمداران کرد به صورت منظم از بازسازی این محل بازدید و تحقیق می‌کردند.

رهبر کارگران کردستان در سال 2013 به محل بازسازی شده، شامل یک اتاق خواب، اتاق کار، حمام جدا و یک باغچه کوچک منتقل شد. منطقه بازسازی شده بیش از 20 متر مربع مساحت داشت.

احتمالاً این محل جایی نیست که اوجالان قرار است به حبس ابدش ادامه دهد. براساس دستورالعمل روند صلح، رهبر پ‌ک‌ک احتمالا به یک محل بزرگتری در جزیره امرالی منتقل خواهد شد. این اتفاقات در حالی صورت می‌گیرند که قرار است تا فوریه 2015 پ‌ک‌ک ترکیه را ترک کند، اقدامی که اوجالان آن را «دست کشیدن کامل» می‌خواند.

انتهای پیام

کد N547595