پوتین غرب را تهدید کرد

آمریکا اروپا

رئیس جمهوری روسیه غرب را با کلاهک های هسته ای تهدید کرد .

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دی ولت، "ولادیمیر پوتین" در حالی که چند روز به برگزاری کنفرانس آسیا-اروپا باقی مانده با اشاره به تحریم های غرب علیه کشورش گفت:همتایان ما باید به این مسئله آگاه باشند که تلاش برای بی ثبات کردن روسیه از راه اقدامات ناعادلانه ای مانند اعمال تحریم و آنچه در قبال اوضاع اوکراین را تثبیت نمی کند و تنها گفتگو ها را پیچیده تر خواهد کرد.

رئیس جمهوری روسیه با اشاره به وجود 5000 هزار کلاهک هسته ای در کشورش خاطر نشان کرد : روسیه قابلیت مقابله احتمالی اتمی با غرب را دارد .

منابع اطلاعاتی در این زمینه اعلام کردند که این سخنان پوتین بیانیه مستقیم یک جنگ نیست، اما سخنانی است که جنگ سرد را یادآوری می کند.

باید به این نکته توجه کرد که سخنان پوتین هنوز هم واکنشی به تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه این کشور در جریان الحاق کریمه است.

پوتین در روزهای اخیر "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا را به طور مستقیم مورد خطاب قرار داد که وی در دستورالعملی که به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه داد، "تجاوز روسیه در اروپا" را در بین سه تهدید بزرگ علیه بشریت در کنار بیماری ابولا و گروه تروریستی داعش قرار داد.