ساف: اظهارات کری درباره ارتباط بین تروریسم و اشغالگری‌ به حق بود

رژيم صهيونيستي,فلسطين,جان كري

سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) با استقبال از سخنان اخیر وزیر خارجه آمریکا که قدرت گرفتن گروه‌های تروریستی را به ادامه اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی ربط داده بود خواهان مذاکره جدی برای تدوین استراتژی جهت مبارزه با تروریسم و پایان دادن به اشغالگری‌های اسرائیل در اراضی فلسطین شد.

سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) با استقبال از سخنان اخیر وزیر خارجه آمریکا که قدرت گرفتن گروه‌های تروریستی را به ادامه اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی ربط داده بود خواهان مذاکره جدی برای تدوین استراتژی جهت مبارزه با تروریسم و پایان دادن به اشغالگری‌های اسرائیل در اراضی فلسطین شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یاسر عبد ربه، دبیراول سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف)، در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه عنوان داشت: ما آماده هستیم با همکاری تمامی رهبران منطقه مذاکرات جدی با واشنگتن داشته باشیم تا به توافقی در خصوص راه‌های اجرای رویکرد استراتژیکی که جان کری، وزیر خارجه آمریکا به آن دعوت کرده است، دست یابیم.

پیشتر کری مجددا خواسته خود را برای از سرگیری مذاکرات صلح میان فلسطین و رژیم صهیونیستی مطرح ساخت و اعلام کرد که این درگیری‌ها به خشم مردم در کشورهای عربی دامن می‌زند.

وی تاکید کرد: تمام مسئولان منطقه که واشنگتن با آنها در خصوص ائتلاف علیه داعش بحث و مذاکره کرده است، تاکید کرده‌اند که باید صلح میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها محقق شود.

کری گفت: مردم باید رابطه میان این دو مساله را درک کنند چرا که این مساله به نحوی به احساس خواری کشورهای عربی ربط دارد.

در همین راستا یاسر عبدربه عنوان داشت: اظهارات کری که در آن مقابله با تروریسم و پایان اشغالگری‌های اسرائیل را به هم ربط داده بود یک دیدگاه استراتژیک از سوی آمریکاست که ما با آن موافق هستیم.

وی عنوان داشت: کری در این اظهارات خود با جسارت بسیار و توازن عمیقی سخن گفت چرا که وی تاکید کرد که این موضع تمام رهبران عربی در منطقه باید باشد.

این مقام فلسطینی عنوان داشت: پایان اشغال‌گری‌های اسرائیل یک ضرورت استراتژیک برای موفقیت آمیز بودن جنگ علیه تروریسم در منطقه ما است.

وی اظهار امیدواری کرد که این سخنان کری بر پیش‌نویس قطعنامه فلسطینی‌ها در شورای امنیت که قرار است ظرف روزهای آتی تقدیم شود، تاثیر بگذارد.

وی عنوان داشت: جنگ علیه تروریسم جنگ ما فلسطینی‌ها نیز است چرا که به آینده ما و آینده تمامی ملت‌های منطقه لطمه وارد می‌کند.

در همین حال آمریکا مخالفت خود را با سخنان نفتالی بنت، وزیر اقتصاد رژیم صهیونیستی که در انتقاد از جان کری، وزیر خارجه آمریکا مطرح شد، اعلام کرد.

ماری هارف، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای عنوان داشت: سخنان کری بنا به دلایل سیاسی از ساختار خود خارج شد و کری قدرت گرفتن داعش را به اسرائیل ربط نداده بود.

وی عنوان داشت: در هنگام تشکیل ائتلاف علیه داعش رهبران جهان به کری اعلام کردند که اگر توافقی برای حل درگیری‌های اسرائیلی‌ و فلسطینی به وجود آید اوضاع در خاورمیانه بسیار بهتر خواهد شد و این وزیر اسرائیلی برداشتی از واقعیت سخنان کری نداشته است یا اینکه شخصی تلاش کرده است تا حقایق را تحریف کند.

انتهای پیام

کد N545810