در پی شهادت تعدادی از مرزبانان؛

سفیر پاکستان در تهران به وزارت خارجه احضار شد

سیاست خارجی

در پی بروز درگیری‌های اخیر در مرزهای مشترک جمهوری اسلامی ایران و پاکستان که منجر به شهادت و مجروح شدن تعدادی از مرزبانان کشورمان بدست گروه های تروریستی شد، سفیر پاکستان در تهران شنبه شب به وزارت امور خارجه احضار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مدیر کل غرب آسیا وزارت خارجه کشورمان با اعتراض و ابراز ناخرسندی نسبت به استفاده و تردد گروه های تروریستی و اشرار از خاک پاکستان برای حمله به نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، پیگیری جدی و انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از تکرار این گونه حوادث را خواستار شد.

مدیر کل غرب آسیای وزارت امور خارجه در این دیدار خطاب به سفیر پاکستان اعلام کرد: برای ما قابل قبول نیست تعدادی تروریست و اشرار از داخل خاک پاکستان، به خاک ایران تجاوز کنند و با حمله به مرزبانان کشورمان آنها را به شهادت برسانند.

اسلامی همچنین گفت : فضای روابط دوستانه میان دو کشور نباید با بروز این گونه مشکلات خدشه دار شود و باید مسئولان راه حلی بیابند و اجازه ندهند دشمنان دو ملت به اهداف خویش دست یابند.

نور محمد جدمانی سفیر پاکستان هم با ابراز تاسف از شهادت و مجروح شدن مرزبانان ایرانی اعلام کرد مراتب نگرانی و ناخرسندی ایران را به دولت متبوعش منتقل و موضوع را پیگیری خواهد کرد.