خطیب امروز نماز جمعه تهران خطاب به عربستان: شما عقده ای و بیچاره هستید/اعدام شیخ نمر اشتباه است

فارس نوشت:

خطیب امروز نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه فتنه ۸۸ زخمی کهنه در تاریخ انقلاب اسلامی است، گفت: برخی‌ به دنبال قبح‌زدایی از فتنه هستند.

سیداحمد خاتمی خطیب امروز نماز جمعه تهران در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به فتنه ۸۸ گفت: این فتنه یک زخم کهنه در تاریخ انقلاب اسلامی است؛ فتنه‌ای که در آن در یک سو منافقین، سلطنت‌طلبان و رقاصه‌ها بودند و در سوی دیگر مردم و ولایت.

او گفت: فتنه‌ ۸۸ در حقیقت مقابله با جمهوریت نظام بود، ناکامان در انتخابات می‌گفتند چون ما رأی نیاوردیم انتخابات باید باطل شود و این یعنی مقابله با جمهوریت و رهبر حکیم انقلاب از جمهوریت نظام دفاع کردند، فتنه‌ای که تا ابد ننگ حمله به روز عاشورا را دارد. تهران را در روز عاشورا تبدیل به میدان جنگ کردند، اهانت به امام راحل کردند و به مسجد حمله کردند، تعدادی را به شهادت رساندند. فتنه‌ای که سرمایه‌سوزی برای این انقلاب بود. ۸۵ درصد مردم پای صندوق رأی آمدند و آنها این سرمایه را سوزاندند.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: احساس می‌کنم بعضی‌ها می‌خواهند بگویند فتنه چیزی نبوده است و از آن قبح‌زدایی کنند، در حالی که مقام معظم رهبری می‌فرمایند فتنه خط قرمز ماست.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: فتنه‌گران می‌خواهند مجوز داده شود و در مجالس خود، خلاف امنیت ملی نظام عمل کنند. من به این جماعت قلیل می‌گویم حماسه‌سازان ۹ دی زنده و در صحنه‌اند.

 خاتمی گفت: به آنها می‌گویم آن مردم عزیزی که حماسه باشکوه ۹ دی را در تهران و در همین میدان انقلاب آفریدند و یکپارچه گفتند «این همه لشکر آمده، به عشق رهبر آمده»، این حماسه‌سازان نخواهند گذاشت قلیلی از فتنه‌گران میدان‌داری کنند و با تمام وجود در مقابل آنها خواهند ایستاد.

وی در بخش دیگری از خطبه امروز با اشاره به فرارسیدن عاشورای حسینی گفت: ما هر چه داریم از کربلاست و آفرین بر شما خوبان که قلبتان به عشق حسین(ع) می‌تپد.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: این عزاداری‌ها سرمایه است و باید از این سرمایه درست استفاده شود، خطبای مجالس که رکن عزای امام حسین هستند، مبانی نهضت حسینی و اردوگاه سیدالشهدا را ترسیم کنند.

آیت‌الله خاتمی گفت: ویژگی‌های این اردوگاه را بیان کنند و مداحان این مجالس که نمک این مجالس هستند هدفمند بخوانند. با اشعار خود بصیرت‌افزایی کنید. سبک خودی باشد و بانیان مجالس عزاداری باور داشته باشند وقتی که جوان‌ها در اختیار آنها قرار می‌دهند امانت است و بر عمق معرفتی و اخلاقی آنها بیفزایند.

او همچنین با اشاره به فرارسیدن سالگرد تأسیس وزارت اطلاعات گفت: وزارت اطلاعات از روز تأسیس تاکنون خدمات ارزشمندی را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته است و تحرکات شیطنت‌آمیز دشمنان علیه انقلاب پیوسته زیر دید این عزیزان بوده است. بسیاری از توطئه‌ها را رصد و در نطفه خفه کرده‌اند. منزوی کردن جریان نفاق در عرصه امنیتی حاصل کار این عزیزان است. دستگیری ریگی این سردسته آدمکش‌ جنوب شرق کشور کار بسیار بزرگ وزارت اطلاعات و برخورد با سایت‌های تفرقه‌افکن از حسنات این وزارت به حساب می‌آید.

سید لحمد خاتمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به صدور حکم اعدام آیت‌الله شیخ نمر باقرالنمر توسط عربستان، گفت: جُرم آیت‌الله نمر این است که چرا از انقلابیون حمایت می‌کند؟ چرا می‌گوید ولایت ‌فقیه؟ چرا می‌گوید شیعه حق حیات در عربستان دارد؟ این از نظر دولت عربستان جُرم است(!)

او ادامه داد: این حکم ظالمانه و جاهلانه صادر شده و مقامات حقوق بشری که از حکم اعدام آدم‌کُش‌ها در نظام جمهوری اسلامی ایران انتقاد می‌کنند و می‌گویند ضدحقوق‌بشر است در برابر حکم اعدام دولت عربستان برای شیخ نمر اعتراض نکردند، این هم حقوق‌بشر آمریکاپسند است.

امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنانش گفت: من به دولت عربستان می‌گویم این لقمه به این راحتی از گلوی‌تان پایین نمی‌رود، اعدام این روحانی آزاده عواقب سختی دارد و هزینه سنگینی شما خواهید پرداخت.

او همچنین از اظهارات سخیف وزیر خارجه عربستان انتقاد کرد و یادآور شد: وزیر خارجه عربستان گفته ایران بخشی از مشکل است نه راه‌حل؛ عجیب است، کیست که نداند گروهک داعش را دلارهای نفتی شما به وجود آورد؟ کیست که نداند هر تروری در جهان اسلام با دلارهای نفتی شماست؟ کیست که نداند از خزانه قارونی‌تان مسلمانان مظلوم هستند که به خاک و خون کشیده می‌شوند؟ واقعیت این است که شما نه تنها بخشی از مشکل بلکه تمام مشکل هستید.

خاتمی گفت: البته ما عصبانیت شما را هم کاملاً درک می‌کنیم، میلیارد‌ها دلار خرج کردید تا دولت سوریه را سرنگون کنید اما ناکام ماندید، میلیارد‌ها دلار در عراق خرج کردید که به کامتان برسید اما نرسیدید.

او در پایان خطاب به دولت عربستان گفت: شما بیچاره‌اید و عقده‌ای هستید و عقده‌تان را با فحش دادن به ایران دنبال می‌کنید.


45231

 

کد N543755