هواپیماهای داعشی نیز به پرواز درآمدند

پس از استفاده از تانک، توپ و موشک‌های پیشرفته اینبار منابع محلی سوریه از پرواز هواپیماهای نظامی داعش در شهر حلب و مناطق اطراف آن خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبرگزاری رویترز به نقل از منابعی در شهر حلب مدعی شد که سه فروند هواپیمای نظامی در آسمان این شهر و مناطق اطراف آن به پرواز درآمده‌اند که نیروهای داعش آن‌ها را هدایت می‌کردند.

به گفته این منابع، نیروهایی از ارتش عراق که به داعش پیوسته‌اند در حال آموزش خلبان‌های داعشی هستند تا در آینده بتوانند حملات هوایی علیه مواضع دیگر گروه‌های مخالف و یا مواضع دولت سوریه ترتیب بدهند.

بنابراین گزارش، آموزش خلبان‌های داعش در یک فرودگاه نظامی در شهر حلب انجام می‌شود و داعشی‌ها تاکنون توانسته‌اند سه فروند هواپیمای نظامی را به پرواز درآورند و به گشت‌زنی بپردازند.

اشاره‌ای به نوع هواپیماهای به پرواز درآمده در این گزارش نشده است اما گفته می‌شود این هواپیماها جنگی بوده و بر فراز فرودگاه نظامی جراح در شمال سوریه پرواز کرده است.

داعش پیشتر اعلام کرده بود که چندین هواپیمای نظامی را در فرودگاه نظامی طبقه در استان رقه و دیگر فرودگاه‌های نظامی سوریه به کنترل درآورده است.

نیروهای داعش در درگیری‌های خود از انواع سلاح‌های پیشرفته همانند تانک، توپ و موشک‌های مختلف بهره می‌گیرد اما این اولین بار است که جنگنده به پرواز در می‌آورد.

انتهای پیام

کد N543713