آخرین تحولات امنیتی عراق/

تسلط نیروهای واکنش سریع ارتش بر پایگاه راهبردی داعش/ آزادی کامل استان صلاح الدین طی ساعات آتی

آفریقا و خاورمیانه

صبح امروز نیروهای واکنش سریع ارتش عراق در ادامه درگیری با داعش توانستند بر منطقه "الحمرا" در بین دو شهر تکریت و بیجی تسلط پیدا کرده و یکی از مهمترین پایگاه این گروه تروریستی را تحت کنترل خود درآورند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از السومریه نیوز، وزارت کشور عراق امروز با صدور بیانیه‎ای اعلام کرد: گروه تروریستی داعش امروز طی درگیری با نیروهای واکنش سریع ارتش عراق مجبور به عقب‌نشینی از مهمترین پایگاه خود در بین دو شهر تکریت و بیجی شدند.

بنابراین گزارش، نیروهای واکنش سریع ارتش عراق توانسته اند پس از تسلط بر روستای "المهکن" به سوی منطقه "الحمرا" پیشروی کنند و پس از بیرون راندن تروریست‌ها بر این منطقه راهبردی سیطره پیدا کنند.

بر این اساس، اعضای داعش از این منطقه راهبردی به عنوان پایگاه اصلی خود استفاده می کردند و از این نقطه حملات علیه نیروهای امنیتی عراق را برنامه ریزی و آغاز می کردند.

از سوی دیگر یک منبع امنیتی در عراق از حمله سنگین گروه تروریستی داعش از دو محور به شهر الرمادی خبر داد. بنابر اعلام این منبع، نیروهای ارتش عراق در برابر حملات تروریستها ایستادگی کرده و هم اکنون درگیری‌های سنگینی در این منطقه در جریان است.

"رائد ابراهیم" استاندار صلاح الدین نیز با اشاره به آزادی منطقه راهبردی "الحمرا" اظهار داشت: نیروهای امنیتی عراق می‎توانند طی چند ساعت آتی به طور کامل مناطق مختلف استان صلاح الدین را پاکسازی کنند.

همچنین در حمله نیروهای امنیتی عراق به اعضای داعش در شمال تکریت شماری از تروریستها کشته و یک خودروی آنها کاملا منهدم شد.