انفجار در نزدیکی ساختمان حزب بارزانی / انفجار در شرق بغداد با 5 کشته و 27 زخمی

عراق,انفجار,مسعود بارزاني

فرماندار طوزخورماتو در استان صلاح الدین از زخمی شدن سه شهروند عراقی در انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی مقر حزب دموکرات کردستان وابسته به مسعود بارزانی در شرق تکریت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، شلال عبدول، فرماندار شهرستان طوزخورماتو اعلام کرد: یک خودروی بمب گذاری شده امروز صبح در نزدیکی مقر حزب دموکرات کردستان عراق در این شهرستان واقع در 60 کیلومتری تکریت منفجر شد که در این انفجار سه شهروند غیرنظامی مجروح شدند.

وی افزود: این خودرو حامل مقادیر زیادی مواد منفجره بود که نیروهای امنیتی پس از انفجار محل حادثه را محاصره و مجروحان را به بیمارستان منتقل کردند.

از سوی دیگر، اداره زندان الناصریه در استان ذی قار اعلام کرد: حدود 250 زندانی که بیشتر آن‌ها از تروریست‌ها و حزب بعث هستند به وسیله هواپیماهای ویژه از زندان کاظمین در شمال بغداد به زندان ناصریه منتقل شدند.

حسین خالد عسکری، مدیر زندان ناصریه اظهار کرد: این زندان طی دو روز گذشته حدود 250 زندانی را از زندان کاظمین تحویل گرفت.

وی افزود: بیشتر این زندانیان که به زندان ناصریه منتقل شدند متهمان تروریستی و بعثی‌هایی هستند که در اقدامات تروریستی دست داشته‌اند.

عسکری افزود: روند انتقال زندانیان به ناصریه به وسیله هواپیماهای ویژه و از طریق فرودگاه پایگاه هوایی صورت گرفت که مدیریت زندان آنان را به سلول‌های ویژه فرستاد.

وی تاکید کرد: روند انتقال زندانیان به زندان ناصریه به دنبال تصمیم دبیرخانه کابینه مبنی بر انتقال زندانیان متهم به اقدامات تروریستی به زندان‌های امن‌تر مطرح شد.

پیشتر فرمانده عملیات نظامی در بغداد اعلام کرد که نیروهای امنیتی تلاش تروریست‌ها برای یورش به زندان کاظمین واقع در شمال بغداد را ناکام گذاشتند.

از سوی دیگر، عبدالامیر زیدی فرمانده عملیات دجله از کشته شدن سرکرده داعش و دو معاون وی در غرب منطقه العظیم واقع در شمال بعقوبه خبر داد.

زیدی اظهار کرد: نیروهای امنیتی ویژه با حمایت هواپیماهای جنگی عراق عملیاتی را در منطقه العظیم واقع در شمال بعقوبه ترتیب دادند که در جریان آن علاوه بر کشته شدن سرکرده داعش و دو معاون آن سه ماشین حمل تجهیزات نظامی آنان نیز منفجر شد.

همچنین شبکه سومریه نیوز گزارش داد، بر اثر انفجار خودروی بمب گذاری شده در منطقة طالبیة در شرق بغداد پنج تن کشته و 27 تن زخمی شدند.

انتهای پیام

کد N543027