توافق کمیته امنیتی استان تعز با حوثی‌ها / سقوط شهر "إب" به دست حوثی‌ها

کمیته امنیتی استان تغر واقع در جنوب صنعاء در نشستی با تعدادی از نمایندگان حوثی‌ بر سر عدم ورود حوثی‌ها به این استان و دوری از هرگونه نزاع و درگیری در این منطقه توافق کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت شبکه الجزیره، کمیته امنیتی استان تعز در جنوب صنعاء با حوثی‌ها به طور جد بر سر برقرای امنیت و تحکیم فرهنگ همزیستی و صلح میان خود،‌ توافق کرد.

پیشتر رهبران چندین قبیله در استان البیضاء اعلام کردند، حمایت از منطقه حق مسلم افراد قبیله است و این قبیله برای مقابله با هرگونه نیروهای شبه نظامی، نیروی مردمی تشکیل داده و علیه هر کس که امنیت منطقه را بر هم بزند، می‌ایستد.

در جریان پیشروی‌ حوثی‌ها به جنوب یمن و درگیری میان آنان و افراد مسلح گروه القاعده، 11 تن از حوثی‌ها کشته شدند.

از سوی دیگر، مطهر الشعیبی، رئیس پلیس استان تعز اعلام کرد: در نشست با حوثی‌ها بر تحکیم اقدامات امنیتی در استان و دستگیری افرادی که علیه حوثی‌ها دست به ترور می‌زنند و همچنین منع آمد و شد افراد مسلح در سطح شهر تاکید شده است.

شعیبی، ‌حضور حوثی‌ها در استان تعز را تکذیب کرد.

بعد از حضور حوثی‌ها در استان "إب" استاندار و رهبران حزب‌های سیاسی این استان در نشستی بر سر «توافق صلح» و خروج حوثی‌ها از این شهر توافق کردند.

طبق توافقنامه حوثی‌ها با مقامات یمنی، حوثی‌ها باید هرچه سریعتر چادرهای خود در سطح شهر را جمع کرده و به انتخاب نخست وزیر جدید کشور اعتماد داشته باشند.

منابع محلی به اسکای نیوز اعلام کردند که افراد مسلح القاعده به مراکز نیروهای امنیتی در شهر عدین در استان إب حمله کردند و اداره پست و بانک را مورد دستبرد قرار دادند.

این حملات در پی تسلط اعضای حوثی بر شهر إب رخ دادکه در همجواری استان بیضاء‌ مقر القاعده است.

انتهای پیام

کد N542680