موسوی لاری:

اصلاح طلبان برای موفقیت در عرصه سیاسی جبهه واحد تشکیل دهند

سیاست داخلی

در نشست‌های گروه‌های اصلاح طلبان نمایندگانی از سوی دکتر عارف و آیت اله هاشمی رفسنجانی نیز حضور دارند/تجربه انتخابات سال ۸۴ به خوبی به ما می‌گوید که وجود چند گروه جدا از هم نمی‌تواند به موفقیت اصلاح طلبان منجر شود همچنان که دیدیم یک تغییر روش درسال ۹۲ معامله را بر هم زد و سبب شد تا پیروز میدان باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی لاری، عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز از اصلاح‌طلبان خواست برای موفقیت در عرصه سیاسی جبهه واحد تشکیل دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، حجت‌الاسلام عبدالواحد موسوی لاری، در مراسم جشن عید غدیر اصلاح طلبان آذربایجان شرقی با اعلام اینکه نمی‌توان در جامعه ۸۰ میلیونی ایران یک سلیقه حاکم کرد، گفت: تجربه خرداد سال ۷۶ و ۹۲ نشان می‌دهد در شرایطی که حتی تمام امکانات از جمله تریبون‌های نماز جمعه و رسانه ملی به نفع جریانی خاص هم بسیج شود، اگر روزنه‌ای ایجاد شود، مردم در یک چرخش آشکار، شرایط را طوری دیگر رقم می‌زنند.

موسوی لاری با تأکید بر پیروی از ارزش‌های دینی، عقلی و منطقی در امورات تصریح کرد: باید چند صدایی در جامعه حاکم شود و هرکس بتواند حرف و دیدگاه خود را مطرح کند.

وی با اشاره به نشست اخیر اصولگرایان برای طرح نقطه نظرات خود از برپایی آن استقبال کرد و گفت: باید همه به دنبال تقویت انسجام درونی بوده و رابطه خوبی را با مخاطبین و جامعه برقرار کنیم و اجازه دهیم مردم داوری نهایی را داشته و سلیقه مورد خواست خود را برای حاکمیت انتخاب کنند و نتیجه هر چه باشد، بپذیریم.

عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز با تأکید بر بهره گیری احزاب و گروه‌های اصلاح طلب از تجارب انتخابات سال‌های ۸۴ و ۹۲ یادآور شد: تجربه انتخابات سال ۸۴ به خوبی به ما می‌گوید که وجود چند گروه جدا از هم نمی‌تواند به موفقیت اصلاح طلبان منجر شود همچنان که دیدیم یک تغییر روش درسال ۹۲ معامله را بر هم زد و سبب شد تا پیروز میدان باشیم.

وی با اشاره به اینکه در دوران حاکمیت اصلاحات با کمترین درآمد‌ها، بیشترین موفقیت‌ها برای کشور به دست آمده است گفت: در زمان دولت نهم و دهم حوادث تلخی در کشور با وقوع اختلاس‌های چندین هزار میلیارد ریالی که در طول تاریخ بی‌سابقه بوده رخ داده و روند عمومی جامعه به گونه‌ای تأسف بار بوده است. برای نمونه در طول ۸ سال گذشته شاهد رشد منفی اقتصاد کشور با جود بیشترین درآمد‌ها بوده‌ایم.

موسوی لاری با تأکید بر انسجام احزاب و گروه‌های اصلاح طلبی در قالب یک جبهه اظهار کرد: با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی که هرچند ورود به آن هنوز زود است، گروه‌های اصلاح‌طلب باید در کنار انسجام بخشی درونی خود تشکیل جبهه واحدی با محوریت آقای خاتمی و همچنین حضور پیشکسوتان سیاسی را در اولویت قرار دهند و بر این اساس راهبردهای اساسی و جهت‌گیرهای عمومی از مرکز ارایه و در کنار آن در حوزه‌های انتخابیه بر سر تعیین یک کاندیدای واحد برای این انتخابات به توافق برسند و اگر تعداد داوطلبین زیاد بود داوری را به سطح استان منتقل کرده و در صورت لزوم از مرکز بهره گیرند و بدین ترتیب راه برای انسجام بخشی، همدلی، وحدت و تحمل یکدیگر فراهم کنند.

وی با بیان اینکه در نشست‌های گروه‌های اصلاح طلبان نمایندگانی از سوی دکتر عارف و آیت اله هاشمی رفسنجانی نیز حضور دارند گفت: در بحث رد صلاحیت‌ها شرایط انتخابات مجلس شورای اسلامی در این دوره کمی فرق کرده است چرا که در دوره قبل بخشی از ردصلاحیت‌ها در مرحله هیئت‌های اجرایی انجام شده بود که با توجه به استقرار دولت جدید امید می‌رود شرایط بهتری در این زمینه حاکم شود.

این مراسم جشن با حضور حجت الاسلام و المسلمین موسوی لاری عضو مجمع روحانیون مبارز و مهندس میرلوحی، مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، محمد علی سبحان الهی و یحیی محمدزاده استانداران سابق آذربایجان شرقی، شکور اکبر‌نژاد نماینده ادواری مجلس شورای اسلامی و اعضای احزاب و گروه‌های اصلاح طلب استان و به دعوت خانه کارگر و حزب اسلامی کار آذربایجان شرقی برپا شده بود.

کد N541461