تصمیم احزاب کرد برای شرکت در دولت حیدر العبادی

عراق,كردهاي عراق

احزاب کرد اعلام کردند که وزرای کرد در دولت حیدر العبادی مشارکت می‌کنند و این تصمیم آنها بنا به احساس مسئولیت آنها نسبت به عراق و دولت این کشور اتخاذ شده است.

احزاب کرد اعلام کردند که وزرای کرد در دولت حیدر العبادی مشارکت می‌کنند و این تصمیم آنها بنا به احساس مسئولیت آنها نسبت به عراق و دولت این کشور اتخاذ شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز عراق، احزاب کرد در بیانیه‌ای که پس از نشست‌شان در اربیل صادر شد، اعلام کردند شرکت‌کنندگان در این نشست تصمیم گرفتند تا برای نجات عراق در مقابل حملات خطرناکی که در آماج آن قرار دارد، موضعی یکپارچه اتخاذ کرده و تمام امکانات گروه‌های کرد را به کار بگیرند و گروه‌های کرد در تمامی سطوح برای رسیدن به این مهم مبارزه خواهند کرد.

در این بیانیه آمده است: فراکسیون‌های کردستان مهلت سه ماهه‌ای به دولت حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق دادند تا گام‌های خوشبینانه‌ای برای حل مشکلات حل‌وفصل نشده میان بغداد و اربیل بردارد.

گروه‌های کرد در این بیانیه اظهار تأسف کردند که هیچ گام عملی برای حل مشکلات اساسی به ویژه تعیین بودجه و حقوق کارمندان برنداشته شده است.

در این بیانیه همچنین آمده است: کردها تصمیم دارند تا وزرایشان در دولت العبادی به عنوان نمایندگان قانونی مردم کردستان مشارکتی کارآمد داشته باشند و این تصمیم بنا احساس مسئولیت آنها نسبت به عراق و دولت آن اتخاذ شده است.

شرکت‌کنندگان در این نشست توافق کردند، "روژ نوری شاویس" تصدی پست معاونت نخست‌وزیر و هوشیار زیباری وزارت دارایی را بر عهده بگیرد و "فریاد رواندوزی" تصدی پست وزارت فرهنگ را برعهده داشته باشد و پست وزارت مهاجرت متعلق به جنبش کردی تغییر و پست امور زنان متعلق به اتحادیه اسلامی کردستان باشد.

انتهای پیام

کد N539720