مقام عراقی: ده هزار داعشی در 13 کیلومتری بغداد مستقرند و آماده حمله هستند

یک مقام بلندپایه عراقی اعلام کرد که حدود ده هزار تن از اعضای داعش در حال حاضر در 13 کیلومتری بغداد حضور دارند و آماده یورش یه این شهر هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پایگاه خبری القدس العربی، یک مقام بلندپایه عراقی اعلام کرد که ده هزار تن از اعضای داعش در حال حاضر در 13 کیلومتری بغداد حضور دارند و آماده یورش به پایتخت هستند و مسئولان عراقی از واشنگتن خواسته‌اند تا نیروهای زمینی را برای حمایت از بغداد جهت ممانعت از سقوط آن به دست داعش در اطراف بغداد مستقر کنند.

به گزارش منابع آگاه، اعضای داعش همچنان به پیشروی‌های خود در تمامی مناطق عراق ادامه می‌دهند و حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف به پایگاه‌های این گروه در عراق و سوریه نتیجه چندانی ندارد.

صباح کرحوت، استاندار الانبار نیز نسبت به سقوط بغداد هشدار داده و اعلام کرد: در حالی که جهان به درگیری‌ها میان کردها و اعضای داعش در شهر کوبانی سوریه مشغول شده است، استان الانبار در آستانه سقوط قرار دارد.

وی تاکید کرد که شورای استانداری الانبار از دولت بغداد خواسته تا اقدامات فوری برای نجات این استان اتخاذ کند.

روزنامه ساندی تلگراف نیز اعلام کرد که افزایش فعالیت تروریست‌های داعش احتمال این مسئله را می‌دهد که عملیات این گروه در شهر کوبانی تنها جلب کردن نظر دیگران به خود نیست بلکه آمادگی برای عملیات نظامی بزرگتر و مهم‌تر در مکان دیگری مثل حمله به شهر بغداد است.

همچنین وزارت دفاع انگلیس اخیراً اعلام کرد که تیمی برای آموزش دادن نیروهای کرد جهت استفاده از سلاح‌های سنگین برای مقابله با داعش از حدود یک هفته پیش وارد اربیل شده است.

انتهای پیام

کد N539634