تاکید فرمانده سپاه فجر فارس بر توجه به جایگاه فرهنگ در برنامه‌های فرهنگی

فرمانده سپاه فجر استان فارس گفت: مسئولان باید مراقب باشند که برخی به بهانه برگزاری نمایشگاه‌ها و برنامه‌های فرهنگی بستر ایجاد فساد و فحشا را فراهم نکنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب‌پرور با اشاره به برپایی برخی نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها در شیراز به مناسبت‌های مختلف اظهار کرد: کارفرهنگی بسیار ظریف است و نیاز به یک برنامه‌ریزی دقیق و مدون دارد.

وی با تاکید بر توجه به جایگاه و شان فرهنگ در برنامه‌های فرهنگی خاطرنشان کرد: مسئولان فرهنگی استان شیراز باید به این مسئله توجه کنند که در برخی از نمایشگاه‌های برپا شده، افرادی به بهانه جشن و سرور از مناسبت‌های مذهبی سوء ستفاده کرده و باظاهر و پوششی نامناسب و نواختن آهنگ‌های مبتذل چهره‌ای ضد اسلامی به این برنامه‌ها می‌دهند.

وی با بیان این‌که «ما مخالف شادی و نشاط نیستیم» خاطرنشان کرد: برنامه‌های فرهنگی شاد تاثیر مثبتی بر جامعه دارد، اما باید مراقب باشیم که این برنامه‌ها جامعه را به سمت زوال نبرد و شهر از ظواهر اسلامی دور نشود.

غیب‌پرور با بیان این‌که «برخی افراد به بهانه حضور در برنامه‌های فرهنگی شاد، بدحجابی، بی‌عفتی و بی‌بندوباری را در جامعه ترویج می‌دهند» ادامه داد: فضای شهر شیراز باید در شان سومین حرم اهل بیت(ع) و متناسب با پیشینه مذهبی، فرهنگی و تمدن آن باشد.

وی با تاکید بر «استفاده از ظرفیت مناسبت‌ها برای دستیابی به اهداف حوزه اجتماعی وفرهنگی» تصریح کرد: حرکت‌های مردمی در زمینه اقدامات فرهنگی بسیار تاثیرگذار است.

وی با بیان این‌که «شادکردن مردم به هر قیمتی کار درستی نیست» یادآور شد: باید ارزش‌ها و هنجارهای اجتماعی و آموزه‌های معنوی در بین تمام سطوح و طبقات اجتماعی جامعه بسط داد.

انتهای پیام

کد N538482