فیصل مقداد: استراتژی آمریکا و اسرائیل طولانی کردن جنگ در سوریه است

عربستان,سوريه,داعش

معاون وزیر خارجه سوریه با بیان اینکه هدف استراتژی آمریکا و اسرائیل طولانی کردن جنگ در سوریه و تضعیف این کشور است، گفت: مخالفان سوری آشکارا با اسرائیل ارتباط برقرار می‌کنند.

معاون وزیر خارجه سوریه با بیان اینکه هدف استراتژی آمریکا و اسرائیل طولانی کردن جنگ در سوریه و تضعیف این کشور است، گفت: مخالفان سوری آشکارا با اسرائیل ارتباط برقرار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه البناء لبنان، فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه تاکید کرد: ائتلاف غربی که واشنگتن رهبری آن را برعهده دارد و خود را الگو و قهرمان دموکراسی می‌داند در محافل بین المللی اقداماتی متناقض اتخاذ می‌کند. این ائتلاف اصول دموکراسی در خصوص برابری در حاکمیت کشورها را رد می‌کند و واشنگتن آشکارا دست به اعمال زور به صورت یکجانبه در تمامی اماکن برای حفظ منافع خود می‌زند و در واقع مداخله نظامی بر تمامی عملیات‌های واشنگتن که در طول سال‌های اخیر صورت گرفته حاکم بوده است.

وی اظهار داشت: خاندان سعودی هزاران سوری را از آغاز بحران کشته‌اند، آیا حاکمان عربستان نمی‌دانند قرآنی که ادعا می‌کنند به آن عمل می‌کنند، این کشتار را حرام کرده است؟

مقداد عنوان داشت: اگر این خانواده حاکم مدعی حمایت از حرمین شریفین و دین خداست پس چرا اختلافات طایفه‌ای و مذهبی به راه انداخته و میان مسلمانان اختلاف و جدایی می‌اندازد.

وی گفت: استراتژی آمریکا و اسرائیل برای همگان آشکار شده و هدف اصلی آن طولانی کردن جنگ در سوریه برای از بین بردن و تضعیف این کشور است. آمریکا و هم پیمانانش به اندازه‌ای که به منافع اسرائیل توجه می‌کنند به حل بحران سوریه توجه نمی‌کنند و اسرائیل و آمریکا از ادامه این جنگ به نفع خود استفاده می‌کنند.

مقداد اظهار داشت: دستاورد اصلی که سوریه با آگاهی مردم و رهبران خود به دست آورد، همان ارتش بزرگ و قدرتمندی است که خطر بزرگی برای طرح‌های اسرائیل و حامیان آن است. هدف اصلی دشمنان ما تضعیف سوریه است. در حال حاضر مخالفان سوری آشکارا با اسرائیل ارتباط دارند.

معاون وزیر خارجه سوریه گفت: کسانی که در کنار دولت سوریه نمی‌ایستند، از گروه "دولت اسلامی" (داعش) حمایت می‌کنند.

انتهای پیام

کد N538331