صدیقی: ایجاد ائتلاف ضدداعش یک فریب آشکار و ناشیانه است/ دولت موانع رشد تولید را بر طرف کند

داعش,کاظم صدیقی,تروریسم,عید غدیر,نیروی انتظامی

امام‌جمعه موقت تهران گفت: هدف آمریکایی‌ها و کشورهایی که در ائتلاف ضدداعش شرکت کرده‌اند مقابله با تروریست‌ها و جنگ با داعش نیست، بلکه یک فریب آشکار و ناشیانه است.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران در خطبه‌ دوم نمازجمعه این هفته تهران، ضمن تبریک فرا رسیدن اعیاد غدیر و قربان، اظهار داشت: بنده خودم و شما را به تقوای الهی دعوت می‌کنم. انسانی که در سنگر تقوا قرار گیرد مورد پناه خداست و از خطاها مصون می‌ماند.

وی با بیان اینکه غدیر با هیچ عیدی از جمله اعیاد ملی و مذهبی ما قابل مقایسه نیست، افزود: ولایت اساس عید غدیر است، لذا باید در روز عید غدیر احساسات علوی که خداوند در ما قرار داده را بروز دهیم.

خطیب نمازجمعه این هفته تهران با بیان اینکه مستحب است که در روز عید غدیر بهترین لباس‌ها را پوشیده و غذاهای خوب برای خانواده تهیه کنیم، گفت: بهتر است دستگاه‌ها و مسئولان و جناح‌های مختلف با محوریت ولایت به یکدیگر جوش بخورند و متصل شوند. باید در روز عید غدیر نشان دهیم که غدیر روز حیات دین و تبری از حکومت طاغوت است.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه عید غدیر روز جشن ابراز وحدت ما نسبت به یکدیگر است، گفت: امروز باید با عمق جان مان غدیر را احساس کنیم و با این جوشش‌ها نشان دهیم که حکومت علی(ع) و عدالت را می‌خواهیم.

وی ضمن تقدیر از بنیاد غدیر به دلیل تهیه و تدارک برنامه‌هایی که در این روز تدارک دیده، اظهار داشت: آن طور که بنده مطلع شده‌ام بنیاد غدیر برنامه‌های وسیعی در داخل و خارج کشور برای روز عید غدیر ترتیب داده که از همه نمایندگان این بنیاد که روز غدیر را برجسته می‌کنند، تشکر می‌کنم.

خطیب نمازجمعه این هفته تهران خاطرنشان کرد: از مسئولان به خصوص وزرای خارجه، کشور و اقتصادی و دارایی به دلیل تدارک برنامه‌هایی برای روز عید غدیر تشکر می‌کنم. تا جایی که به بنده اطلاع داده‌اند این وزرا از نمایندگان‌شان خواسته‌اند که برای غدیر هزینه کنند که از آنها تشکر می‌کنم.

آیت‌الله صدیقی به پیام رهبر معظم انقلاب به موسم حج اشاره و تاکید کرد: در پیام ایشان مسئله ایجاد اتحاد و مقابله با تفرقه‌افکنی و تعمیق مسئله حج در کنار برنامه‌های معنوی و ارتباط با خدا و نیز تبیین اسلام ناب محمدی(ص) دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه اسلام ناب محمدی(ص) با اسلام آمریکایی متمایز است، افزود: این واژه را امام‌خمینی(ره) در کنار همه ابتکاراتی که نقطه عطف در تاریخ بشر بود، به کار بردند.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه اسلام نابی که امام‌خمینی(ره) آن را بیان کردند، اسلام عزت، تعهد، خدمت و حمایت از مستضعفین و پابرهنگان و مقابله با ظلم و طاغوت‌ستیز است، افزود: این اسلام با اسلام منزوی، بی‌حالی و بی‌تعهدی که اسلام آمریکایی بیان کرده در تضاد و مقابله است.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه اسلام آمریکایی ستیز با ملت‌های خودشان را مورد تاکید قرار داده و اسلامی منزوی و بی‌تفاوت است، گفت: اسلام آمریکایی می‌گوید آهسته بیا و آهسته برو تا گربه شاخت نزند. در اسلام آمریکایی ناموس، هویت، مال و معادن آنها را می‌برند و نسبت به آن بی‌تفاوت هستند.

وی با تاکید بر اینکه اسلام ناب محمدی(ص) که امام‌خمینی(ره) آن را به ارمغان آوردند، هر روز در حال جوشش و خروش است، گفت: این اسلام نشات گرفته از اسلام ناب محمدی(ص) است که انقلاب ما با آن همراه شده است.

خطیب نمازجمعه این هفته تهران به ائتلاف ضدداعش که آمریکا آن را به راه انداخته اشاره کرد و گفت: هدف آمریکایی‌ها و کشورهایی که در این ائتلاف شرکت کرده‌اند مقابله با تروریست‌ها و جنگ با داعش نیست، بلکه یک فریب آشکار و ناشیانه است.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه آمریکایی‌ها عواطف بشریت را جریحه‌دار دیده‌اند که برای آن اقدام به ایجاد چنین ائتلافی کرده‌اند، گفت: آنها در عمل با داعش جنگ نمی‌کنند، بلکه همان‌طور که دیدید منابع سوریه را مورد هدف قرار می‌دهند.

وی به ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه توسط آمریکایی‌ها اشاره کرد و افزود: یکی از اهداف آنها از ایجاد ائتلاف علیه داعش ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه بوده که تا حدودی به این هدف رسیده‌اند. همان‌طور که در اخبار نیز می‌بینیم آنها در عراق نیز به جای انهدام مواضع داعش ارتش عراق را مورد اصابت قرار داده‌اند.

خطیب نمازجمعه این هفته تهران یکی دیگر از اهداف تشکیل ائتلاف ضدداعش توسط آمریکا را نشان دادن چهره‌ای وحشی و رعب‌آور از اسلام دانست و تاکید کرد: آنها می‌خواهند با تشکیل این ائتلاف چهره‌ای وحشی از اسلام نشان دهند و بگویند که اسلام وحشی است. اینها نوک پیکان اسلام آمریکایی و ایادی استکبار هستند، اما باید بدانند که خداوند از کرده‌های آنها غافل نیست و اسلام ناب از همین جریانات به رشد و بیداری می‌رسد، البته ملت‌های آزاده دنیا این را به خوبی می‌دانند.

آیت‌الله صدیقی ضمن انتقاد از علمای بلاد اسلامی به دلیل بی‌تفاوتی نسبت به اقدامات تروریستی داعش در منطقه، گفت: سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که چرا ارباب رسانه‌ها در دنیای اسلام علیه آنها قیام نمی‌کنند؟ سکوت ارباب رسانه‌ها در دنیای اسلام در برابر این جنایات خیانتی آشکار است. انشاءالله شاخ آمریکایی‌ها در این شرارت‌ها شکسته خواهد شد.

وی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به کارکنان این نیرو، گفت: نیروی انتظامی همیشه آمادگی دارد، اما جنگ آنها مقطعی است.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه نیروی انتظامی با فساد، موادمخدر، هنجارشکنی و ناهنجاری‌های اجتماعی مقابله می‌کند، افزود: اینها مواردی است که دشمن همواره سعی کرده از این طریق به ما ضربه بزند، اما نیروی انتظامی همواره با آن مقابله کرده است. وقتی دشمن در عرصه نظامی با شکست روبرو شده به جنگ نرم روی آورده که نیروی انتظامی همیشه در صحنه جنگ و نبرد در این حوزه است که زحمات‌شان قابل تقدیر است و بنده این هفته را به آنها تبریک می‌گویم.

وی به نشست مشترک دولت و مجلس اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب همواره بر تفاهم، تبادل اطلاعات و همفکری برای رفع مشکلات مردم تاکید کرده‌اند، اما باید این نشست‌ها خروجی عملی داشته باشد که ما منتظر خروجی این نشست‌ها هستیم.

آیت‌الله صدیقی اظهار داشت: باید نشست‌های مشترک دولت و مجلس طوری باشد که وعده‌های دولت محقق شود. رفع مشکل بیکاری جوانان رسالت اولیه دولت است. ناهنجاری‌هایی که نیروی انتظامی در‌ آن درگیر است، منشاء آن بیکاری است.

خطیب نمازجمعه این هفته تهران مشکل ازدواج، مسکن و گرانی را جزو مسائلی دانست که دولت باید نسبت به آن اقدام کند و گفت: البته مسئله فرهنگ نیز از مشکل اقتصادی مهمتر است که از دولت می‌خواهم به این مسئله نیز توجه جدی داشته باشد.

وی بر برطرف شدن موانع رشد تولید در داخل کشور از سوی دولت اشاره کرد و گفت: باید کالاهای داخلی را با نظارت و کیفیت تولید کنیم.

آیت‌الله صدیقی خطاب به مسئولان گفت: خدا می‌داند آنچه شما را در دل‌ها جا می‌دهد، کار انتخاباتی و سیاسی نیست، بلکه کار برای خداست که شما را در دل مردم جا می‌دهد.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه مسئله آب جزو مسائل جدی جامعه ماست، گفت: البته در خطبه‌های گذشته نیز از مردم صاحب‌دلمان که در روز عرفه نیز نشان دادند چه دل و احساس پاکی دارند خواستیم در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.

وی گفت: انشاءالله در این جلسات رونق معنوی را در زندگی ببریم. حرام‌ خوری و حرام‌گویی را باید ریشه‌کن کرده و از بین ببریم تا درهای رحمت الهی به روی ما و شما باز شود.

آیت‌الله صدیقی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر 90 درصد آب در مسائل کشاورزی مصرف می‌شود. اگر تدبیر حکومتی باشد و بتوانند آن را 10 درصد نیز کم کنند در مسئله شرب خدمت بالایی خواهد بود، البته صرفه‌جویی مردم هم برای رضای خدا و برای تامین آسایش و نیازهای آینده باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله صدیقی در خطبه‌ اول نمازجمعه تهران تقوا را عاملی دانست که انسان را از جهنم دور می‌سازد.

وی بر ضرورت رعایت تقوا در زندگی فردی و اجتماعی تاکید کرد و گفت: لازم است همه ما هم در زندگی فردی خدا را در نظر بگیریم و اعضا و جوارح‌مان را به گناه آلوده نکنیم و هم به این نکات در زندگی اجتماعی نیز توجه داشته باشیم. باید سعی کنیم در ارتباطات خانوادگی نور خداوند جاری باشد.

آیت‌الله صدیقی افزود: تقوای الهی در رعایت حقوق یکدیگر لازم و ضروری است. باید ایثار، عفو و گذشت در زندگی داشته باشیم، البته رعایت تقوا در همسایه‌داری و همین‌طور رعایت انصاف برای مسئولان در مواجهه با مراجعین لازم است و باید به آن توجه شود.

خطیب نمازجمعه این هفته تهران ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد امام هادی (ع)، افزود: عید غدیر، عید ولایت امیرمومنان(ع) است. عید غدیر، عید توصیف حق تعالی است. این روز، روز کمال دین و تمام نعمت است که ما باید قدر آن را بدانیم.

وی در پایان این خطبه مومنان را مانند زنبور عسلی دانست که شیرینی تولید می‌کنند و گفت: کانون این شیرینی حضرت علی ابن ابیطالب(ع)‌ است.

 

45503

کد N535753