درخواست از سردار سلیمانی درباره کوبانی

قاسم سليماني, كوباني

آقای سلیمانی؛ سلام علیکم. ببخشید که جسارت کرده و در ملاء عام این نامه را برای شما نوشتم. حقیقتا راه دیگری سراغ نداشتم.

به گزارش ایسنا، صادق روحانی در خبرآنلاین با این مقدمه خطاب به سردار قاسم سلیمانی نوشت: آقای سلیمانی؛ غربی‌ها هر روز در رسانه‌هایشان می‌گویند که شما مرد شماره یک تغییرات و تحولات در خاورمیانه‌اید. اینکه آنها چقدر راست می‌گویند و چقدر دروغ می‌گویند مربوط به خودشان است اما ما ایرانی‌ها به وجود شما افتخار می‌کنیم. هر بار که مطلبی از شما منتشر می‌شود از اقصی‌نقاط دنیا نظراتی برایمان می‌آید مبنی بر اینکه وجود شما مایه افتخار ما در منطقه است.

همه می‌دانیم که حمایت از محور مقاومت در منطقه در برابر بیگانگان هدف اول و بلکه بزرگ‌ترین هدف شماست و به حمدالله تا کنون موفقیت‌های بزرگی هم حاصل شده است. اینکه سیاست ایران حمایت از مردم سوریه و عراق است بر کسی پوشیده نیست. اگرچه غربی‌ها می‌خواهند اوضاع را جور دیگری نشان دهند.
در قضیه محاصره آمرلی توسط گروهک تروریستی داعش، ایران نهایت تلاش خود را کرد که این حصر شکسته شود و به خواست خدا شکسته شد. این را که سهم ایران از این شکسته شدن محاصره چقدر است، هیچکس نمی‌داند اما اگر بخواهیم به آنچه که غربی‌ها ادعا می‌کنند نگاه کنیم باید قبول کنیم که سهم به‌سزایی در پیروزی داشته‌ایم.
خبرگزاری رویترز در آن روزها در گزارشی درباره آزادسازی آمرلی نوشت که یکی از نیروهای پیشمرگه در سلیمان‌بیک که خواست نامش فاش نشود، گفته «بخشی از این عملیات از سوی ایرانیان انجام شد. آنها تسلیحات ما را تامین کرده و برای انجام عملیات برنامه‌ریزی کرده و نیروهای امنیتی و ارتش عراق را تعلیم دادند.» طبیعی است که با توجه به مسئولیت شما در فرماندهی نیروی قدس سپاه می‌توان حدس زد که بار اصلی مقاومت در منطقه بر دوش شماست.
همه اینها را گفتم که اولا بگویم از شما بابت افتخاراتی که آفریده‌اید متشکرم اما یک تقاضا دارم که خیلی فوری و عاجل است. این روزها اخبار بدی از شهر کوبانی به گوش می‌رسد. همه می‌دانند که اگر حصر آمرلی شکسته نمی‌شد چه بلایی بر سر مردمان این شهر می‌آمد. الان نیز همه همان حدس و گمان‌ها را درباره کوبانی می‌زنند. اگرچه می‌دانیم که برخی کشورهای منطقه و آمریکا و همپیمانانش ادعا می‌کنند که دارند مواضع داعش نزدیک کوبانی را می‌زنند اما بعید می‌دانم که آنها جدیت کافی در مبارزه با تروریست‌ها را داشته باشند. من کاری به اقدامات آنها ندارم. همچنین کاری به جبهه‌گیری کسانی که در کوبانی با داعش می‌جنگند ندارم. تقاضای من این است که جلوی قتل عام مردم آن شهر را بگیرید. به هر دلیل کوبانی شده است محور تبلیغات رسانه‌های غربی و اینکه چقدر نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا دارند کمک می‌کنند که محاصره شکسته شود. اما من می‌دانم که اگر شما بخواهید می‌توانید کوبانی را همانند آمرلی آزاد کنید.
مهم نیست که غربی‌ها چه می‌گویند، مهم نیست که فلان تشکل کرد در کوبانی می‌جنگد، مهم خون‌هایی است که نباید به زمین ریخته شود. مهم مردم کوبانی هستند و شمایی که می‌توانید جلوی خونریزی تروریست‌ها را بگیرید. جلوی داعش را هر کجا بگیرید، منفعت است.
انتهای پیام
کد N535061