رییس جمهوری در جلسه هیات دولت:

ارتقای سطح امنیت و آرامش اجتماعی، لازمه رونق اقتصادی است

رييس‌جمهور,هيات دولت,حسن روحاني

رییس جمهوری روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت، با تشکر از تلاش وزارت کشور، شورای امنیت کشور و دستگاه های مسئول برای تامین امنیت کشور باوجود نا امنی‌های رایج در کشورهای پیرامون، ارتقای سطح امنیت را لازمه تحقق اهداف دولت، رونق اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری داخلی و خارجی و آرامش اجتماعی دانست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی که به دنبال ارائه گزارش وزارت کشور در خصوص وضعیت امنیتی کشور به هیات وزیران صحبت می کرد، اظهار داشت: مشاهده پدیده تکدی‌گری و اعتیاد در شهرهای کشور زیبنده ایران اسلامی نیست.

رییس جمهور از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت کشور، نیروی انتظامی، شهرداری‌ها و مسئولین محلی خواست تا پاکسازی چهره شهرها از این پدیده ناهنجار اجتماعی را با جدیت دنبال کنند و شناسایی و مقابله با شبکه‌های گرداننده این ناهنجاری‌ها را در اولویت ماموریت‌های دستگاه‌های مسئول قرار دهند.

گزارش وزارت کشور در خصوص وضعیت امنیتی کشور به بررسی مواردی از قبیل روند وقوع جرایم، وضعیت جرم در سال جاری در مقایسه با سال های گذشته، جغرافیای جرم، وضعیت مقایسه‌ای انواع جرایم و تدابیر پیشگیرانه از وقوع و مقابله با جرایم موجود اختصاص داشت.

سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این جلسه، طی گزارشی به بررسی عملکرد اجرایی مدیریت سبز در دستگاه های دولتی پرداخت.

در این گزارش عملکرد دستگاه‌ها بر مبنای صرفه‌جویی در مصرف آب، برق، سوخت و کاغذ به ترتیب براساس شاخص کاهش ۱۰ درصد، ۵ درصد، ۱۵ درصد و ۳ درصد در سال ۹۲ نسبت به سال ۹۱ مورد بررسی قرار گرفت و کارنامه هر دستگاه از جهت میزان صرفه‌جویی در هر یک از موارد ارایه شد.

همچنین در این جلسه هیات دولت، مساله آب و مدیریت منابع آبی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ادامه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی، به تصویب هیات وزیران رسید. هیات وزیران آیین نامه اجرایی تبصره (۳) قانون نقل و انتقال حق بیمه یا بازنشستگی را بررسی و موادی از آن را اصلاح کردند.

انتهای پیام

کد N533871

وبگردی