بیل کلینتون: آمریکایی‌ها دموکرات‌ها را با رای اعتراضی خود علیه اوباما مجازات نکنند

آمريكا,اوباما

بیل کلینتون، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا از رای‌دهندگان آمریکایی خواست که دموکرات‌ها را با رای‌ اعتراضی خود علیه "اوبامای منفور" مجازات نکنند.

بیل کلینتون، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا از رای‌دهندگان آمریکایی خواست که دموکرات‌ها را با رای‌ اعتراضی خود علیه "اوبامای منفور" مجازات نکنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نوشته روزنامه دیلی میل، بیل کلینتون، رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا در آستانه انتخابات میان‌ دوره‌ای چهارم نوامبر برای انتخاب قانونگذاران سنا و مجلس نمایندگان آمریکا به ایالت آرکانزاس رفت تا از سقوط رای دموکرات‌ها جلوگیری کند چرا که به نظر می‌رسد گرفتن رای اکثریت جمهوری‌خواهان در این دو مجلس دور از انتظار نباشد.

کلینتون در ادامه جمهوری‌خواهان را سرزنش کرد و گفت که آنها با ریاکاری تلاش دارند تا از کاهش محبوبیت باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا به نفع حزبشان استفاده کنند.

کنگره ایالات متحده آمریکا از دو مجلس، یکی مجلس نمایندگان با 435 عضو و دیگری مجلس سنا با 100 عضو تشکیل شده ‌است که به صورت مشترک به امر قانونگذاری مشغولند اما کنترل مجلس‌ نمایندگان در انتخابات پیشین به دست جمهوری‌خواهان افتاد و مجلس سنا در اختیار دموکرات‌ها قرار گرفت.

بیل کلینتون که پیش از راه یافتن به کاخ سفید در سال 1992 پنج دوره فرماندار ایالت آرکانزاس بود، روز دوشنبه از رای‌دهندگان درخواست کرد تا سیاستمداران لیبرال دموکرات را به رئیس‌جمهوری منفور خودشان در کاخ سفید گره نزنند و در انتخابات نوامبر از روی خشم "رای اعتراضی" به صندوق نیندازند.

انتهای پیام

کد N533439