تظاهرات مردم ترکیه علیه داعش 14 کشته برجا گذاشت

آمریکا اروپا

ادامه تظاهرات مردم ترکیه در حمایت از مردم شهر کوبانی و محکومیت اقدامات داعش و مداخله پلیس برای جلوگیری از گسترش اعتراضات موجب کشته شدن دستکم 14 نفر از معترضین شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، تظاهرات مردم ترکیه در شهرهای آنکارا و استانبول و چند استان شرقی از جمله دیاربکر علیه اقدامات داعش و سکوت دولت ترکیه در برابر وضعیت شهر کوبانی همچنان ادامه دارد.

همانند اعتراضات گذشته پلیس ترکیه برای مقابله با گسترش آن وارد عمل شد که در نتیجه آن درگیری هایی میان نیروهای پلیس و معترضین رخ داد. در نتیجه این درگیری ها دستکم 14 نفر کشته شده اند.

خبرگزاری آناتولی در مورد اعتراضات روز گذشته می نویسد: بیشترین تعداد کشته ها در دیاربکر گزارش شده که هشت نفر از معترضین در جریان اعتراضات کشته شده اند.

این وضعیت در حالی است که از روز گذشته در برخی از شهرهای ترکیه برای جلوگیری از اعتراضات، حکومت نظامی برقرار شده است.

شهرهایی همچون دیاربکر، باتمان، وان، سیرناک، سانلی اورفا، و هاکای شب گذشته صحنه برگزاری تظاهرات های ضد داعش بودند.

هر چند پارلمان ترکیه مجوز مداخله ارتش این کشور در عراق و سوریه برای مقابله با داعش را صادر کرده اما با این وجود ترک ها تا کنون اقدامی را برای دفاع از مردم شهر مرزی کوبانی که به مدت چند هفته در محاصره داعش هستند انجام نمی دهد.

در هفته گذشته نیز خبرهایی در مورد برخورد پلیس ترکیه با معترضین ضد داعش و همچنین حمله هواداران داعش به تجمعی در دانشگاه استانبول منتشر شده بود.